”Hayallerimiz değil, hedeflerimiz var” sloganı ile yola çıkan Burak Kunt’a Çanakkale’de yaşayan vatandaşlar tarafından ilgi ve teveccühün arttığı görülürken, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada ise ”Belediye Meclisi İş Takibinin yapıldığı rant kapısı olmayacak” sözleri büyük takdir toplamıştı.
PARTİ DEĞİŞTİRME YADA İTTİFAK SÖZ KONUSU DEĞİL
Anketlerde artış yaptığı gözlemlenen İyi Parti Belediye Başkan Adayı Burak Kunt, aleyhinde yapılan ”seçilir ise, hemen ardından bir başka partiye geçecek..” iddialarını baştan sona red ederek, konuyla ilgili NET açıklamalarda bulundu.
ARTIK ÇANAKKALE’Yİ KONUŞALIM
Kunt açıklamasında ”Bu dedikodu da bizim ne kadar iyi gittiğimizi, seçimi ne kadar kazanmaya yakın olduğumuzun bir göstergesi. Aman ha bize oy vermezseniz AK Parti kazanır, aman ha öbür taraf kazanır gibi. Bu kayıkçı kavgasından bıkmış bir adam olarak diyorum ki artık lütfen Çanakkale’yi konuşalım.
”BİZ ÇANAKKALE İLE İTTİFAK YAPACAĞIZ, ÇANAKKALE’YE HİZMET ÜRETECEĞİZ..”
Benim kimseyle ittifak yapmak gibi bir amacım, bir niyetim yok. Benim kimseye kazandırmak gibi de bir niyetim yok. Benim ittifakımız sadece milletim ile sadece Çanakkaleli ile, hepsine söz veriyorum. Biz Çanakkale ile ittifak yapıp Çanakkale’ye hizmet üreteceğiz. Artık rica ediyorum bu gibi kısır tartışmaları bırakalım. Çanakkale’nin belediye başkanlık makamı siyaset yeri değil, hizmet etme yeridir.
”KİMSE MERAK ETMESİN..”
Kunt açıklamasının devamında ise ”Ben üç nesildir Çanakkale’de ticaret yapan bir ailenin mensubuyum. Ben şehirde belediye başkanı olduktan sonra da yaşayacağım. Belediye Başkanlık ünvanı bir gün bitecek ve bu şehirde yaşamaya devam edeceğim. Bu şehrin sokaklarında yürürken de, ne kendime, ne aileme, ne evladıma böyle bir damgayı bu partiden seçtik, sonra buraya geçti, öyle oldu gibi bir şeyi asla yedirmem. Ben geleceğim, hizmetimi yapacağım, sonra da Çanakkale’de yaşamaya devam edeceğim. Kimse merak etmesin.” ifadelerine yer verdi.