BIRAKIN HERKES İŞİNİ YAPSIN.!

NE KULİSMİŞ..VATANDAŞ İLE BİLLUR GEÇMEYİN..!

BIRAKIN DA HERKESİ SANDIKTA GÖRELİM.!

Bir tarafta daha 3 -4 ay önce kongresi yapılarak seçilmiş ilçe başkanlığı, diğer tarafta 11 aylık bir il yönetimi… İki farklı parti. iki farklı siyasi görüş lakin ortak payda İNSAN ve DEMOKRASİ.!

Biz kalemimiz ile herkesi eleştiririz, siyasi parti gözetmeksizin yanlış gördüğümüz her noktaya değinmekten de çekinmeyiz… Bu dün de böyleydi, bu günde böyle yarın da böyle olacak. Kimsenin en ufak şüphesi olmasın.

Lakin gelelim konumuza… Partinin tabanı ve seçmenleri ile alay eder gibi hamleler yapmaya, vatandaşı hafife alarak kendilerince AKIL OYUNLARI OYNAMAYA hiç kimsenin hakkı yok kardeşim.

Pandemi sürecinde binlerce vatandaşı stadyuma kongre merkezine toplayacak, davetiyeler dağıtacak, oy pusulaları ile milleti sandığa göndereceksin. Reklamlar verilecek, Organizasyon firmaları devreye girecek, O ilin, o partilerinin koordinatör Milletvekilleri gelecek, üyeleri, delegeleri SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI sizi onore edecek.

Vatandaş işini, gücünü, çoluğunu çocuğunu bırakacak, hava soğuk-kar kış, VİRÜS VAR demeden kalkacak, partisine olan gönül borcunu ödeyecek. Netice olarak ; Başkanlar ve Yönetimleri seçilecek ama siz işinize gelmediğinde İSETEMEZÜK diyeceksiniz.. Vatandaşın layık gördüğü görevden indirmek için KIVRAK ve etik dışı hamlelere yöneleceksiniz. Buna da ya DİSİPLİN SUÇU yada İSTİFA KILIFINI hazırlayacaksın. Yemezler be kardeşim… Çanakkale’de HAYVAN ÇOOOK TERLİ hem de çok..

Hadi canım oradan; bu partiler bir iki kişinin dizaynötörlüğü ile siyaset yapacaklarsa bırakın yapmasınlar…

Nedir bu saçma sapan etrafta dolaşan, başkanlar görevden alınacak dedikodusu…

”Yahu siz millet ile billur mu geçiyorsunuz..” derler adama.

Partilerin üyeleri delegelerini seçecek, parti tabanlarının seçtiği delagosyonu bir-iki kişi YOK HÜKMÜNDE sayacak, tek bir tuşla adam indirip adam bindireceksiniz… İNDİR -KALDIR yapacaksınız yani ”Bu siyasi partiler, sizin ücretli KAPALI Otoparklarınız değil.” derler adama . Yok öyle bir memleket, yok öyle bir dünya kardeşim.

Kimse parti suçu işlememiş, ortada disiplini süistimal eden yok, her kes kendi parti politikasını yürütüyorRÜŞVET-YOLSUZLUK-ZİNA-GAYRİ AHLAKİ İLİŞKİ YOK- VATANA İHANET ETMEYE TEŞEBBÜS EDENLERE DESTEK HAMLELERİ YOK ama sen kafama yatmadı; BEN İSTEMEM. Yok öyle BEN İSTEMEM… Ne istiyorsunuz CEVİZ-İÇİ BADEM Mİ.?

ZIRT-PIRT seçim olmaz VAKİT HİZMET VAKTİ , yerel de ve genelde iktidara talibiz, halkın sesi olacağız, DEMOKRASİ VAZGEÇİLMEZİMİZ diyorsanız, halkın (seçmeninizin) hafızası ve hür iradesi ile alay edercesine, kırdığınız bir açuç 100 gramlık FINDIK-LAR ile kıramadığınız 1 kiloluk cevizleri aynı kefeye koymaya kalkmayacaksınız azizim.

2023 ve 2024 te saha da görelim hepinizi, işte o vakit millet verecektir layıkı ile KARNENİZİ.!

KULİS KUŞLARINI TEPELE-TEPELE BİTMİYOR LAKİN; Ben kulislerini bildiğim insanların sahneleriyle de PEK ilgilenmiyorum!

O yüzden bırakın ASIL-SIZ KULİSİ de, vatandaşa ve millete yapılacak hizmetleri hep birlikte izleyip görelim diyorum.

DİP NOT: ATALARDAN : “Yazın harmana sıçan öküzün kışın yemlikte ağzına gelir. ” O yüzden; Herkes KABINA dikkat etsin azizim…

Haberi paylaşmak istermisin?