Biga Belediyesi’nin Küçük Sporcularından Örnek Davranış

Biga Belediyesi Karate Okulu sporcuları, Barış Pınarı Harekatı’na destek amacıyla Türk bayraklarıyla birlikte kortej yürüyüşü gerçekleştirerek Mehmetçik’e selam gönderdi.

Biga Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde eğitim gören küçük sporcular, Türkiye’nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı’na destek yürüyüşü gerçekleştirdi. ‘Kahraman Ordumuzun Yanındayız’ dövizi ve Türk bayraklarıyla birlikte Atatürk Kültür Merkezi önünden başlayan yürüyüş Biga Belediyesi Meydanı’nda son buldu. Karate okulunun küçük sporcuları ve onlara eşlik eden ailelerini Belediye binası önünde Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Belediye Başkan Yardımcıları Nazım Hikmet Keskiner ve Sıtkı Keçeci ile birlikte Meclis Üyeleri ve personel karşıladı.

“KALBİMİZ VE DUALARIMIZ MEHMETÇİKLERİMİZLE”

Biga Belediyesi Karate Okulu öğrencisi Zeynep Hilal Taş, Mehmetçik’e destek mesajını okudu. Terörün bölgeden temizlenerek barış ve huzurun geleceğini ifade ederek sözlerine başlayan Taş, “Bugün bölgenin dışında yer alan ülkelerin, bölgenin kaderi üzerinde etkili olma hevesleri neticesinde masum insanların zarar gördüğü kargaşa ortamına tanıklık ediyoruz. Bölge, barıştan her geçen gün uzaklaştırılmaya yönelik uygulamalara maruz bırakılırken Ortadoğu’da sağduyunun temsilcisi olan Türkiye’nin bu duruma kayıtsız kalması düşünülemez. Biga Belediyesi Karate Okulu olarak, devletimizin hamlelerini ve siyasi iradenin duruşunu destekliyoruz. Rabbim, Barış Pınarı Harekatı’nda görev alan şanlı ordumuzun mensubu tüm Mehmetçiklerimizi korusun ve muzaffer eylesin. Kalbimiz ve dualarımız Mehmetçiklerimizle” mesajıyla konuşmasını tamamladı.

‘ÇANAKKALE BİGA’DAN SELAM OLSUN’

Konuşmadan sonra Emir Şenyıldız, Fatih Kerem Kale ve Ali Mete İslamoğlu İstiklal Marşı’nı ve Cumhuriyet Bayramı ile ilgili bir şiir okudu. Ardından tüm sporcular ve katılımcılar ‘Çanakkale Biga’dan selam olsun’ diyerek askerlere selam gönderdi.

“SÖZ KONUSU VATANSA GERİSİ TEFERRUATTIR”

Haberi paylaşmak istermisin?