AK Parti İl Başkanı Gültekin Yıldız’ın 5 Haziran Dünya Çevre Günü Mesajı

Çanakkale AK Parti İl Başkanı Gültekin YILDIZ 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla yayınlamış olsudu mesajında ” 5 Haziran sağlıklı ve yaşanabilir çevre konularının gündeme taşınmasına vesile olan çok önemli bir gündür. Çevrenin korunması ve iyileştirilmesi için gösterilen çabanın amacı, insanların daha sağlıklı ve güvenli bir çevrede yaşamalarını sağlamaktır. Unutulmamalıdır ki, çevreye verdiğimiz zarar aslında insanlığa verilen zarardır.

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V) “Kıyâmet kopuyor olsa ve birinizin elinde bir fide bulunsa, kıyâmet kopmadan onu dikebilirse bunu hemen yapsın!” buyuruyorlar. Bu nedenle, çevreye verilen önem insana verilen önemle eşdeğerdir.

AK Parti olarak 16 yılda 4 milyar ağaç diktik.  142 şehir ormanı ve 224 tabiat parkı kurduk. Türkiye dünyada en çok ağaçlandırma yapan 3 ülke arasında yer alıyor. İstanbul,Konya,Bursa,Gaziantep,Ordu, Trabzon,Samsun’da kuracağımız Millet Bahçeleri ile bunu taçlandıracağız.

Temiz bir çevre, gelecek nesillere bırakacağımız en değerli miras olacaktır.  Bu duygu ve düşüncelerle, çocuklarımıza  yeşil ve güzel bir çevre bırakmak ümidiyle Çanakkale’li  hemşehrilerimin  Dünya Çevre Günü’nü kutluyorum.” ifadelerine yer verdi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir