AK PARTİ ÇANAKKALE TEŞKİLATINDAN ANLAMLI YENİ YIL MESAJLARI.

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan ile Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu yeni yıl dolayısıyla ortak bir mesaj yayınladı.

Yayınlanan kutlama mesajında “2020 yılı hem ülkemiz hem de tüm dünya için salgından dolayı oldukça zorlu geçti. Vaka sayısının 80 milyonu geçtiği bu dönemde gelen aşılamaların başlaması gelecek adına umutlu olmamızı sağlıyor. Yeni normal dediğimiz bu döneme ülkemizin hızlı adapte olmasıyla, sağlık alanında gösterilen örnek mücadelemiz ve tedbirlerimiz ile süreci en az hasarla atlatmaya çalışıyoruz. 2020 yılında memleketimiz Çanakkale’de yatırımlarımıza hız kesmeden devam ederken TBMM’de ise milletimizin beklentilerini karşılayacak, pandeminin olumsuz etkilerini azaltacak tedbirler de içeren çok sayıda kanun teklifimiz yasalaştı. Milli Şairimiz, Bayramiçli hemşehrimiz Mehmet Akif Ersoy’un müellifi olduğu İstiklal Marşı’mızın kabulünün 100. yılı olması nedeniyle 2021 yılının İstiklal Marşı Yılı olarak ilan edilmesi bizler için ayrı bir sevinç ve gurur kaynağı oldu. Yeni yılda da ekonomi ve hukuk başta olmak üzere, milletimizin beklentilerine cevap verecek, ülkemizi hedefleriyle buluşturacak, memleketimizi kalkındıracak çalışmalarımız olacak. Destansı tarihiyle gurur duyduğumuz memleketimiz, göz ağrımız Çanakkale’mizin yatırımların merkezi, vizyon projelerin şehri olması için gecemizi gündüzümüze katmaya devam edeceğiz.

Bu duygularla başta Çanakkaleli hemşehrilerimiz olmak üzere, aziz milletimizin yeni miladi yılını tebrik ediyor; 2021 yılının salgının geride kaldığı bir yıl olmasını ve milletimiz, ülkemiz ve tüm insanlık için güzellikler getirmesini temenni ediyoruz.” denildi.

AK Parti Çanakkale İl Başkanı Naim Makas ise yeni yıl dolayısı ile yayınlamış olduğu değerlendirme ve kutlama mesajında ”2020 yılını geride bıraktığımız bu günlerde, 18 yıl önce olduğu gibi ülkemize ve Çanakkalemize hizmet aşkıyla çıktığımız yolda, Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde hiç yorulmadan, durmadan, inanarak yürümeye, koşmaya devam ediyoruz. AK Parti Çanakkale Teşkilatları olarak tek bir amacımız var. Çanakkale halkına, bu kadim şehrin insanlarına hizmet etmek… Şükürler olsun ki bu hedefimiz doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Grup Başkanvekilimiz Sayın Bülent Turan ve Milletvekilimiz Sayın Jülide İskenderoğlu’nun büyük gayretleri ve destekleriyle, tarımdan ekonomiye, turizmden kültür hizmetlerine kadar her alanda yatırımlar hız kesmeden devam ediyor.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde kent merkezinden, köylere, gencinden yaşlısına kadar her bir vatandaşımızın yanında olmak, destek vermek için AK Parti Çanakkale Teşkilatları ve AK Belediyeler olarak gece gündüz çalışıyoruz. Bu kentin her bireyi, her alanda hizmetin kalitelisine, yatırımların en özeline layık… Tıpkı yapımı devam eden, boğazı gerdanlık gibi süsleyen, dünyanın en uzun asma köprüsü olan 1915 Çanakkale Köprüsü gibi… Dünyada önemli simgelerden biri olan Eyfel Kulesi’ni dahi geçen, ihtişamlı görüntüsü ile Çanakkalemizin ruhunu yaşatacak olan köprünün, sanayi, tarım, turizm gibi pek çok alanda kentimize, hemşehrilerimize büyük katkılar sağlayacağına inancımız tam. Yapımları tamamlandıktan sonra, bünyesinde 91 fabrikanın kurulacağı ve yaklaşık 8 bin kişinin istihdam edileceği Ezine Gıda, İhtisas Organize Sanayi Bölgesi ile 2 bin 600 kişiye iş imkanı sağlayacak, yıllık 60 bin ton domatesin üretileceği Jeotermal Enerji İle Isıtmalı Tarıma Dayalı Sera İhtisas Organize Sanayi Bölgesi, Ezine, Biga, ve Lapseki’de yapımına başlanan Millet Bahçelerinin halkımızın hizmetine sunulacak olmasının mutluluğunu yaşıyoruz. AK Parti Çanakkale Teşkilatları olarak bizler de pandemi ile mücadele sürecinde vatandaşlarımızın yanında olmaya, destek vermeye devam ediyoruz. Çünkü derdimiz, Çanakkale’ye hizmet etmek… Pandemi süresince büyük gayretle çalışan Vefa Destek Gruplarına İl Başkanlığı olarak, Çanakkale ruhunu temsilen 1915 adet gıda kolisi bağışında bulunurken, daha sonra bu sayıyı 2 bin 125’e çıkardık. Aynı zamanda tüm ilçe teşkilatlarımızda aynı destekte bulundular. Ayrıca 20 yaş altı ve 65 yaş üstü üyelerimize ve vatandaşlarımıza ulaşarak, varsa ihtiyaçları doğrultusunda çalışmalarımızı da yürütüyoruz. Merkezde ve ilçelerimizde her hafta esnafımızı ziyaret ederek, taleplerini dinleyip, istişarelerde bulunuyoruz.

AK Parti Teşkilatları olarak pandemi sürecinde tedbirlere uyarak üye kampanyamız kapsamında çalışmalarımıza devam ettik, ediyoruz. Kasım ayı içerisinde 5-12 Kasım tarihleri arasında 9 bin yeni üye yaparak, bir rekora imza attık. Kampanya süresince bir yılda 16 bin yeni üyemizi de AK Ailemize katmanının mutluluğunu yaşıyoruz.

Önümüzde yeni bir yıl var. Pandemi sürecini tüm halkımızla birlikte temizlik, maske, mesafe kurallarına uyarak atlatacağımız biliyoruz. Hemşehrilerimiz bu konuya her zaman hassasiyet gösterdi ve bundan sonra da göstereceklerine inanıyoruz. 2021 yılında bizler, Çanakkale’nin daha üretken, yatırım ve hizmetlerle daha gelişen bir kent olması için çalışmaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle 2021 yılının, birlik ve beraberlik içerisinde milletimize sağlık, huzur ve başarı getirmesini temenni ediyor, tüm hemşehrilerimizin ve ülkemizin yeni yılını kutluyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Haberi paylaşmak istermisin?