Aday Gösterilmeyince Yapmadığı Kalmadı.. Bir Bu Kalmıştı.

Dava Memleket, Hizmet Davası mı.. Koltuk Davası mı.? Makam Sevdası mı.?

31 Mart Yerel seçimlerinde İl İlçe yönetimlerinin görüşleri temayüller,bölge halkı arasında yapılan anketler ve Genel Merkezin ince eleyip sık dokuduğu yöntemler neticesinde Ezine Belediye Başkan Adayı olarak dönemin mevcut Belediye Başkanı olan Haluk Babaoğlu yerine Güray Yüksel gösterilmişti.

Aday gösterilmeyen Babaoğlu, adaylıkların AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanarak kesinleşmesinden sonra Belediye Başkanlığı seçim çalışmalarınının hiç birine katılmamış, partisine ve adayına destek vermemiş tam aksine Belediye Başkan Adayı gösterilen Güray Yüksel’in seçimi kaybetmesi yönünde çalışmalar da bulunması da tüm Çanakkale ve Ezine ilçe halkı tarafından da Şaşkınlıkla karşılanmıştı.

Seçim döneminde Ezine OSB nin açılışına katılmaması,Ezine’ye gelen AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan ,Milletvekili Jülide İskenderoğlu ve de Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ı mevcut AK Partili Belediye Başkanı olmasına rağmen karşılamaya gelmemesi de gerek AK Parti tabanı gerekse ilçe halkı tarafından BU NE HIRS BU NE KOLTUK SEVDASI olarak nitelendirilmişti.

Son olarak AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un görevlendirildiği Aday tanıtım programına aday gösterilmeyen, ancak görevlerini o dönemde dahi yürüten belediye başkanlarının bile katılmasına rağmen Haluk Babaoğlu’nun katılmaması Parti içinde gitti BABAOĞLU geldi HİZİPOĞLU söylemlerine vesile olmuştu..

Bilindiği üzere 31 Mart 2019 Belediye Başkanlığı için Adaylıklar açıklanıncaya dek 24 Haziran Genel Seçimleri öncesi ve sonrasında Milletvekilleri ve partisi lehinde ÖVGÜ DOLU sözler sarfeden BABAOĞLU’nun sözleri de görüntüleri de hem arşivlerde hemde hafızalarda yer almaya devam ediyor…

Hem partisine olan sadakatinden, hemde Grup Başkanvekili ve Milletvekillerinin Ezine’ye yapılan yatırımlardaki öncülüğünden göğsünü gere gere bahseden Babaoğlu’nun sözleri nerede ise tüm haber siteleri ve gazetelerde,tv kanallarında mevcut..

Ama ne yaptıysa, ne yapıldıysa olmadı, Ezine de AK Parti kaybedecek iddiasında bulunan Babaoğlu zihniyetindeki AKP liler, en az muhalefet partileri kadar çalıştı.. Ancak başaramaz olmaz, olmayacak, olmamalı diye nara atan bu furyaya karşın, genç aday Güray Yüksel halkın teveccühü ile Belediye Başkanlığı makamını tabiri caizse gece gündüz tırnakları ile çalışarak söke söke aldı.

Şimdi de çıkmış Hükümet Aleyhinde kullanılan Kirazlı Balaban paylaşımlarını gündeme taşıyor açık açık CHP’ye göz kırpıyor bir taraftan da Takiyyecilik yapıyor..Onu bunu bir kenara bırakalım nasıl yara veririm bilinci ile kişisel hırs ve egolarının esiri olmuş kendince İNTİKAM alıyor..

Eski Dava arkadaşları da, farklı ideolojilere sahip Ezine halkı da bir kenardan üzülerek,acıyarak bu duruma bakıyor.. Son sosyal medya paylaşımı,hatta paylaşımı paylaşan CHP ilçe başkanının tavrı da bunu açıkça ortaya koymaya yetiyor..

Ama eğri oturup doğru söylemek gerek..Öfkelenmiş FIRAT nehri gibi coşmuşsun belli lakin ‘‘Artık Doğruları söylüyorum, Doğruları söyeyeceğim’‘ edası ile muhalefet partilerinin bile söylemlerini ciddiye almadığı eyy sayın BABAOĞLU ,Madem bu kadar, yanlış vardı, madem halk kandırılıyordu, Aday gösterilmeyinceye kadar SENİN AKLIN NEREDEYDİ diye sorarlar adama.?

Koltukta mı,Başkanlık maaşında mı, Kendi dünyanda kurduğun Cumhuriyetinde mi, 5yıl boyunca huzur payı adı altında aldığın 35 BİN TL de mi.? El pençe divan duran vatandaşın duruşundan aldığın Hazda mı.?

DİP NOT: Hani buralarda sıkça kullanılan yöresel bir söz vardır ya sayın Haluk BABAOĞLU; ”yakışmadı olmadı be BUBAMOĞLU..”. Esen kalın..

Haberi paylaşmak istermisin?
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •