Yakışmadı Be Şefim.!

Çanakkale merkez ve genelinde ne kadar bürokrat işadamı siyasi ve de vatandaş varsa, neredeyse tamamı muhakkak en az bir kaç kez uğramıştır o mekana. Veyahut adını övgü ile duymuştur defalarca kulaktan kulağa…

Müdavimi olanlar ise genelde ekonomik durumu biraz daha iyi olan kesimdi, aileleri veya iş arkadaşları ile arada bir yemek yemeye çıkar, dışarıdan gelen misafirlerini ise muhakkak bir kaç kaliteli mekan olarak nitelendirilen o restaurantta ağırlarlardı.

Zaten Çanakkale’de tercih edilen isim yapmış kaç tane işletme var dı ki.? iki, bilemediniz üç..

Eski ve yeni Belediye Başkanları,Milletvekilleri, siyasiler, işadamları memurlar,esnaflar yapılan hizmetten duydukları memnuniyeti dile getirirlerdi sohbetlerinde. Karşılaşacakları olası riski ise asla tahmin edemezlerdi o zaman..

Evet dünden önce Çanakkale’de isim yapmış uzun süredir bir Alışveriş merkezinde hizmet veren Hayati Şhef isimli restorantın sahibinin evine Çanakkale Emniyet Müdürlüğü Ekiplerince bir operasyon düzenlendi. Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube ekiplerinin gerçekleştirdiği operasyonda toplamda 168 şişe sahte bandrollü kaçak içki ele geçirildi.

Operasyonun detayları’da Çanakkale Emniyet Müdürlüğünce hem kamuoyu hemde basınla paylaşıldı. Hazin bir son… Çanakkale halkı şok oldu,herkes şaşırdı, esefle kınayanlar tepkilerini sert cümleler ile dile getirenler, hayal kırıklığına uğrayan yüzlerce vatandaşlar..vs.. saymakla bitiremeyiz…

Konu halihazırda Yargı’da ; bu içkiler ne maksatla ne amaçla evinde saklanıyordu, buna Yüce Türk adaleti karar verecek.. ama her ne amaçla olursa olsun Yasadışı ve Suç unsuru içeren bir durum olduğu bariz ortada.. Kolay ve Fazla para kazanma hırsı,Uzun yılların sonunda gelinmiş olunan zirveden bir anda nasılda dip yaptırdı hep beraber şahit olmuş olduk.. Hayat işte ,herşeyin en iyisini, en fazlasını ve en güzelini isteme hırsı insanı pekte doğru ve sağlıklı yollara sevk etmiyor. Netice ise orta da, koca bir YAZIK demekten başka bir şey gelmiyor içimizden.

Peki, bir de madalyonun diğer yüzüne bakalım;Orada hizmet veren bir çok restourant ve kafelerde bu yaşanan olaydan dolayı hem üzgün hemde zor durumda,. Kendilerinden bağımsız faaliyet yürüten bir işletme sahibinin başına gelen bu münferit olay neticesinde tüm AVM olarak algı operasyonuna maruz kaldıklarını ifade ediyorlar.

Yazık ettin Şefim.. Seni bu noktalara taşıyan Çanakkale halkına müşterilerine, seni sayan ve sevenlere.. Hem yanında çalışan ,evlerine ekmek götürmek için gece yarılarına dek alınteri dökenlere, hemde aynı AVM de sırf sana komşu oldukları için şimdi suçsuz yere bedel ödeyen işletmelere.. Bu hiç olmadı..Yakışmadı Şefim..!

Haberi paylaşmak istermisin?