VİDEODA Kİ İDDİALAR ORTALIĞI KARIŞTIRDI.!

Sosyal medyada dün akşam itibarı ile ortaya atılan ve ülke genelinde paylaşılarak yayılan bir video, Türkiye’de yaşayan vatandaşlarımızın paniğe kapılmasına vesile oldu.

Paylaşımın yapılmasının ardından videonun gerçekleri yansıtıp yansıtmadığı ise hala vatandaşlar tarafından tartışılmaya devam ediliyor.

Videonun içeriğinde; Korona virüs salgını Türkiye’de etkisini göstermeye başlamışken, sağlık çalışanlarının yeni önlemler aldığı belirtiliyor…

Videoda özellikle vakaların alınacağı hastanelerde doktor ve hemşirelere eğitimler verilerek alınması gereken önlemler anlatılıyor.

Nerede çekildiği belli olmayan ve sosyal medyada gündem olan söz konusu eğitimlerden birinde ise eğitmenin açıklamaları dikkat çekti.

Söz konusu eğitmen; Alınan tedbirlerin sürecin başında iyi olduğu yalnız, umreden dönen vatandaşlarla durumun kontrolden çıktığını ifade eden eğitmen, maske stoku konusunda da çalışanları uyararak dikkatli kullanmaları gerektiği hususunda uyarıyor..

Görüntülerdeki söz konusu eğitmen;

“Kontrollü gidiliyordu Umre işi mahvetti vaka sayısı ”BİNLERİ” bulmaya başladı. İstanbul çok fena Ankara’da da başladı. Doğu’da da var Kayseri’de umreden gelen 3 kişide var. Önce kendimizi koruyacağız.” sözlerine yer veriyor…

AÇIKLAMA GELDİ

Öte yandan Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Recep Öztürk, videodaki açıklamaları yalanladı.

Katıldığı bir tartışma programında konuşan Öztürk, bu konunun önemli olduğunu ve takibinin iyi yapıldığını söyleyerek hastaların hangi şehirlerde olduğunun da önümüzdeki günlerde kamuoyu ile paylaşılacağını belirtti. İşte Öztürk’ün o açıklamaları:

“Bir sağlık personelinin böyle bir bilgiye sahip olması mümkün değil. Bu kanıta dayalı bir bilgi olamaz. Yine benzer söylentilere önem veren yaşamını buna göre kurgulayan kişilerden bu bilgiyi alabilir. Yani böyle bir bilgi yok. Böyle bir bilgi olsa çok net şekilde açıklanır. Bu şekilde İstanbul çok kötü Ankara çok kötü şeklinde…”

Söz konusu habere konu olan ve gizli kayıt ile çekildiği iddia edilen VİDEO

…..

…..

……

….

….

……

…….

……

……..

……

……..

……

….

…..

……

…..

…..

KAYNAK:

https://www.yenicaggazetesi.com.t/korona-viruste-vaka-sayisi-binleri-gecti-umre-isleri-mahvetti-272218h.htm

Haberi paylaşmak istermisin?