TURAN ”BÜYÜYOR GÜÇLENİYORUZ”

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, “AK Parti olarak iktidara geldiğimiz ilk günden itibaren her alanda üretimin ve istihdamın artması için ciddi çalışmalar yaptık. Bu yılın başında başlatmış olduğumuz istihdam seferberliği sonucu itibariyle ülkemiz büyüme oranını ikiye katladı. Ülke olarak ciddi sınavlardan geçtiğimiz bugünlerde büyüme rakamları bizlere bir kez daha ne kadar güçlü ve büyük bir ülke olduğumuzu göstermiştir”

Ülkeler arası güç dengelerinde üretimin önemli olduğunu belirten AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, “Dünyada ülkeler arası güç dengesinde en önemli kaynak hiç kuşkusuz üretimdir. Bu yılın başında, Şubat ayında başlattığımız istihdam seferberliği kapsamında önemli bir seviyeye ulaştık. Planlanan çalışmalar sonucunda ortaya çıkan tablo istihdam alanında ciddi bir ihtiyacın karşılandığını göstermektedir. Tüm illerimize verilen hedef rakamlar yılın yarısında tamamlanarak tekrar revize edildi. Çanakkalemiz bu alanda ciddi bir başarı elde etti. İstihdam hedefi ilk etapta 7 bin iken çalışmanın başlamasından 2 ay sonra bu rakam 10 bin olarak revize edildi. Çanakkalemizde iş sahasını genişletmek için çaba gösteriyoruz. Çalışmaları devam eden Ezine Gıda OSB ve diğer projelerimizin tamamlanmasıyla beraber geniş imkanlara sahip olacağız. Dünya düzeninde ülkeler arası güç dengesinde üretimin önemini bilerek çalışmalarımıza yön veriyoruz” dedi.
Yeni istihdam teşviklerini değerlendiren AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan,“Cumhurbaşkanımız himayelerinde açıklanan yeni istihdam teşvikleriyle, imalat ve bilişim sektöründe mevcut istihdama eklenecek her bir çalışanın tüm sigorta ve vergileri devlet tarafından karşılanacak. Bu alanda daha önce sadece asgari ücretli çalışanları için prim desteği alan firmalara artık prime esas kazanç sistemi getiriliyor. Teşvikten yararlanma süresi her bir sigortalı için en fazla 12 ay olacak. Kadınlar, 18-25 yaş arası gençler ve engeliler bu teşvikten 18 ay yararlanabilecek. 3 ve daha az çalışanı olan imalat sektöründe çalışan sayılara ek olarak ilave istihdam ettikleri 18-25 yaş grubundaki gençlerimizin maaş, sosyal güvenlik primleri ve vergileri bir ay işveren bir ay devlet tarafından ödenecek. Yani istihdama katılan bir çalışanın 6 aylık ücreti devlet tarafından karşılanacak. Bu anlamda küçük esnafa rahat bir nefes aldıracak. Devlet olarak bizlerin gösterdiği bu cesaretliliği aynı şekilde işverenlerimizden de bekliyoruz. Büyüme oranlarının her geçen gün arttığı bu günlerde 2018 yolunda tüm paydaşların elini taşın altına koyması gerekmektedir” açıklamasında bulundu.

Haberi paylaşmak istermisin?
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •