Tartışmalı Karşılaşmaya Tepkiler Artarak Devam Ediyor

Geçtiğimiz hafta sonu Çanakkale Süper amatör kümede mücadele eden iki takımım YeniÇanspor ve Lapsekispor müsabakası vardı. Yenilgiyi kabullenemeyen bazı YeniÇanspor taraftarları maçtan sonra Lapseksipor taraftarını taş yağmuruna tuttu. Yaşanan bu olumsuzluklar karşısında ise her kesimden sporseverler tarafından tepkilerin artarak devam ettiği gözlemlendi.

Maç sonrası Lapsekispor yönetimi yazılı bir açıklamada bulundu.
“Pazar günü oynanan Çanspor- Lapsekispor maçından sonra futboldan çok çan spor taraftarlarının yaptıkları konuşuldu.Maçın başında ısınan oyuncularımıza çeşıtlı kufurler ederek başlayan çan spor taraftarları maçın 25. Dakikasında Hakan dayı denen stada girmesi yasak olan zaatın ve ekibinin emniyet güçleri arasından geçip misafir takım seyircisinin bulunduğu alana gelip kufur etmesi taraftarlarımıza tükürmesi ile olayları ateşleyen taraf olmuşlardır. Tribünlerde futbolcularımızın aileleri, kulüp başkanımız ve yönetici arkadaşlarımızın da bulunduğu alana maç içinde ve sonrasında çan spor taraftarından stadın dış tarafından taşlar atılmaya başlamış tarftarlarımızın olduğu alana gelemek isteyen çan spor taraftarları polise saldırmış ve sonucunda yaralanmışlardır. Fakat bazı taraflı gazeteler bunları Lapsekispor taraftarı yaptı gibi göstererek algı operasyonu yapmaya hatta Grup Başkan vekili Bülent Turan’ı bile kullanarak Lapsekispor taraftarı korunuyor iması ile olayı siyasileştirmeye çalışmışlardır. Maçın 80. Dakıkasında yedek kulübemize ve oyuncularımıza stadın dışından taş, tuğla kaldırım taşı atılmış maçın hakemi olayı fark edip oyunu durdurmuş ve yardımcılarını yanına çağırmış çan sporlu oyuncular ise taraftarını yatıştırmaya çalışmıştır. Stadın koltularının büyük bir kısmı dışarıdan atılan parke taşlarından ve bu taşlardan kaçmaya çalışan tarftarlarımızın üzerine basmasıyla kırılmıştır. Ama bunca olaya rağmen çan spor taraftarlarının bütün olayların 100 kadar Lapseki spor taraftarının yaptığını söylemekte ve zeytin yağ gibi üste çıkmaya çalışmalarını suçluluk psikolojisi olarak görüyoruz.

Pazar günkü maçta maçın hakemi ve gözlemcinin raporlarından sonra hakikatın anlaşılacağı umuyor vesile olanların gerekli cezaları alacağını umuyor ve böyle olayların bir daha yaşanmamasını diliyoruz” denildi.

Haberi paylaşmak istermisin?