Siyasetin ÖZ’üne Yakışmadı.!

Yerel seçimler yaklaşırken partilerin adayları arasında rekabet başladığı görülüyor.

Bir çok parti adayı koltuğa oturmak için Projelerini sunuyor,bir kısmı ise eleştiri yöntemini tercih ederek seçmen kitlesini etkilemeye çalışıyor.

Siyasetin doğasında bunlarda var tabiiki de..Tadı tuzu der belli bir seviyeye kadar kabul edebiliriz.Ancak eleştiri cadı avına yada provakasyona dönüşmeye başlayınca işin tadı da rengi de kaçıyor;karşı parti yada adaylardan çok seçmen,vatandaş ideoloji gözetmeksizin bu tür durumlardan rahatsız oluyor. Temiz siyaset ve temiz bir yarış görmek istiyor vatandaş.

Önceki gün Çan bunlardan bir örneğini yaşadı,Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu adına sahte bir sosyal medya hesabı açılarak paylaşımlarda bulunulduğu ve bir karalama kampanyası başlatıldığına şahit oldu Çan halkı.

Neredeyse ilçede yaşayan her siyasi partinin seçmenleri kendi sosyal medya hesaplarından bu girişimin doğru olmadığını,siyasetin Ahlak çizgisinin dışına çıkılarak Belediye Başkanını böyle bir yöntem ile yıpratmanın hiç bir muhalif partiye fayda getirmeyeceğini ifade ettiler,tepkilerini gösterdiler.

Mevcut Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu’nun göreve geldiği günden bu güne yaptıkları da yapamadıklarıda ortada, Çan halkı bunu görüyor,muhakkak eksiklikler var diyebiliriz ama her anlamda gelişen bir Çan’ı da inkar ederek Fanatik partizanlığa soyunmanın da Çan’a fayda getirmeyeceğini söylemeden de geçmeyelim.

CHP Önceki dönem Milletvekili ve halihazırda Belediye Başkan adayı Bülent ÖZ’de keza Çan için, Çanakkale için neler yapmıştır yada nelerin değişmesini sağlamıştır,seçmene ne kadar dokunmuş yada ne kadar gönlünde yer almıştır bunun analizi de takdiri de çan halkının çan kamuoyunundur.Tabiki her adaya gönül veren mevcut bir kitle var;ne kadar ve ne derecede ise bunu ve sonucunu 31 Mart akşamı hep beraber göreceğiz.

Gelelim asıl konumuza İddialar vahim tepkiler ise büyüyerek artıyor,muhtemelen bu olumsuz durum yargıya da yansıyacak. Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu sosyal medya hesabından  şahsına yapılan bu saldırı ve karalama kampanyası karşısında ”Seviye hiç bu kadar düşmemişti ki biz Çanda defalarca seçim atlattık.Bülent Öz ün abisi Gürcan Öz direk benim adıma sahte hesap açıp benim ağzımdanmış gibi cümleler yazmış..Ayıptır ya..1-Zaten biz şunu anlayamadık aday Bülentmi abileri mi?
2-A.Kuzu adına sahte hesap açmak kadar büyük bir sahtekarlık hiç görmedik biz..bu panik haliniz nedir” ifadelerine yer verdi.

Diğer siyasi partilerin seçmenleri olmak üzere Çan Halkı Abdurrahman Kuzu’ya yapılan bu girişimi; yaptıkları yorumlar ve de paylaşımları ile destek vererek yapanları ise kınadıklarını belirttiler.

Açıkçası İşin tadı kaçmaya başladı;bu hangi partiye yada hangi adaya yapılırsa yapılsın hoş görülecek ve kabul görecek bir davranış olmadı,Yaklaşık 2,5 aylık bir süreç var, hem çok kısa hemde çok uzun; şimdiden bu çirkinliklere bir son verilmeli diyor adaylara başarılar diliyoruz.

DİP NOT:Adaylara nacizane önerimiz; Vatandaşa Çan için yapılanları, yapılacakları projelerinizi anlatın. Asılsız iddialarla, ali cengiz ve ayak oyunlarıyla seçmenin gönlünde hiç kimse taht kuramaz, hanesine de artı yazdıramaz..ÖZetle bu hiç etik olmadı Siyasetin ÖZüne de yakışmadı.

SÖZ KONUSU AÇILAN SAHTE PROFİL GÖRÜNTÜSÜ

Haberi paylaşmak istermisin?
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •