Samsun’lu Ferrari sahibi İşadamından, Ezine’nin CHP’li Belediye Meclis Üyesine

Hatırlanacağı üzere ;Koronavirüs salgınının ekonomiye etkileri nedeniyle ihtiyaç sahibi vatandaşlara yapılan yardıma bir Ferrari sahibinin başvurması çok konuşulmuştu.

Öte yandan bu durumun tek olmadığı Mercedes ve Audi sahiplerinin, yüz büyükbaş hayvanı olanların dahi 1000 TL’lik yardıma başvurduğu ortaya çıkmıştı.

Devlet yetkilileri Kamu vicdanını yaralayacak bu tür durumların önüne geçmek için yoğun gayret sarf etse de ekonomik durumu iyi olmasına rağmen, yanlış ve gerçeği yansıtmayan mal beyanı ile başvuruda bulunanların ardı arkası halâ kesilmiyor.

Bunlardan birisinin de Ezine’de yaşayan CHP’li Belediye Meclis Üyesi Ayça Kahrıman olduğu haber merkezimize iletildi.

Kahrıman’ın Ezine Belediyesi ile Sosyal Yardımlaşmadan sorumlu vakfa birbirinden farklı mal beyanlarında bulunarak, ihtiyacı olmamasına rağmen 1000 TL’lik pandemi destek başvurusunda bulunduğu ve bu yöntemle DEVLETİ YANILTMAYA kalkıştığı da ortaya çıktı.

Çanakkale İl Genel Meclisi’nin Ezine’de ki Vakıfta görevlendirdiği iki CHP’li üyenin de bu durumu tesbit ederek CHP Ezine Belediye Meclis Üyesi Ayça Kahrıman’ın başvurusunu red ettikleri bilgisine ulaşıldı.

Çanakkale CHP İl yönetimi ve İl Genel Meclisi üyelerinin bazıları ile yapmış olduğumuz görüşmelerde; durumun kendilerine intikal ettiğini ifade eden Partililer; söz konusu CHP’li Belediye Meclis Üyesinin bu davranışının kabul edilebilir olmadığını ve özellikle böylesi hassas bir süreçte garibanın 1000 TL sine kim göz diker ise diksin tepkilerinin aynı olacağını ifade ettiler.

BELEDİYE BAŞKANI GÜRAY YÜKSEL ”GARİBANIN HAKKINI KİMSEYE YEDİRMEM”

Bu gün gerçekleşen Ezine Belediyesi Olağanüstü Meclis toplantısında CHP’li Belediye Meclis Üyesi Ayça Kahrıman’ın, kirasını ödemeyen belediye kiracılara kolaylık sağlanması önerisi üzerine, bazı belediye kiracılarının neredeyse 3 yıldır kira ödemediğini açıklayan Ezine Belediye Başkanı Güray Yüksel, “Öncelikle bunun kararını İçişleri Bakanlığı veriyor. Ödemeye çalışanlara zaten gerekli kolaylığı gösteriyoruz ama neredeyse üç yıldır kirasını ödemeyenler var. Ben burada olduğum sürece yetimin, garibanın hakkını kimseye yedirmem” diyerek bu kişilere gerekli yaptırımların uygulanacağını ifade etti.

Başkan Yüksel’in, Kahrıman’ın ihtiyacı olmamasına rağmen, maddi sıkıntı yaşayan vatandaşlar için hayata geçirilen 1000 TL’lik pandemi yardımına başvurduğunu söyleyerek bu duruma tepkisini dile getirmesine ,CHP’li Kahrıman, “Kimin başvuracağına siz karar veremezsiniz. İsim ifşa edemezsiniz” sözleriyle kendini savundu.

Başkan Güray Yüksel ise Ayça Kahrıman’ın bu açıklaması karşısında “Ben isim ifşa etmedim. Siz ‘bana para verilmedi’ diye açıklama yaptınız. Sizin belediyeye verdiğiniz mal beyanı ile pandemi parası almak için vakfa verdiğiniz mal beyanı arasında fark vardı. O yüzden şerh koydum. Yardım vakfındaki CHP’li üyeler Mevlüt Özdemir ile Serdar Eren de ret verdiler. Gidin onlara sorun. Mal varlığınız ortada. O yüzden reddedildi” ifadelerine yer verdi.

Dip Not: Pandemi sürecinde dul ve yetim aylığını Devlete bağış yapan ve tek başına yaşayan 87 yaşındaki Fatma Nine’ye bakıp; Ferrari’si, Mercedes’i, Audi’si olup bunun yanı sıra Ekonomik durumu iyi olanların 1000 lira için başvuruda bulunması akla vicdana sığmıyor. Azizim O para senin arabanı bile yıkatmaz, makyajına, kıyafetine de yetmez ama bir garibanın evine girse yüzünü güldürür… YAZIK… ÇOK YAZIK…

Haberi paylaşmak istermisin?