SAĞLIK ÇALIŞANLARI VE VATANDAŞLARIN GÖNLÜNÜ FETHETMEYE DEVAM EDİYOR

Göreve geldiği ilk günden itibaren, birlikte görev yaptığı sağlık çalışanlarının ve Çanakkale’li vatandaşların yanı sıra, hasta ve hasta yakınlarının takdirini toplayan Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesinin Başhekimi Ufuk Tali, özellikle pandemi sürecinde göstermiş olduğu üstün gayreti ve çalışmaları ile göz doldurmaya devam ediyor.

7/24 usulü ile çalışan Başhekim Tali, mesaisi bitip eve gittiğinde bile telefonu açık, çalışanların ve hastaların aramalarına yanıtsız ve kayıtsız kalmayarak çözüm odaklı bir performans sergiliyor.

Dünya ile birlikte ülkece geçirdiğimiz bu zorlu pandemi sürecinde büyük bir görev üstlenen sağlık çalışanlarının moral ve motivasyonunu yüksek tutabilmek için, idarecilik misyonunu da geri planda bırakarak, hasta bakıcısından güvenlik personeline, sağlık memurundan, hemşiresine, doktoruna varıncaya dek, çalışanlar ile arasına duvar örmeyerek, onlarla samimi ve dostane ilişkiler kurmayı ilke edinen Başhekim Ufuk Tali, mesleğinin yanı sıra ünvanının hakkını da fazlası ile veriyor.

Makam odasından çıkmayan, vatandaş ve çalışanlar ile arasına kalın duvarlar ören, telefon ve üst yazılar ile talimat vermeyi ilke edinen, tevazu ve samimiyetten uzak bazı idareciler ile kıyaslandığında ise Ufuk Tali başarılı bir doktor ve ünvanını hak eden bir Başhekim olarak ,gönülleri fethetmeye devam ediyor.

Covid-19 virüsünün üst seviyelere ulaşarak pik yaptığı dönemlerde hastalığa yakalanmasına rağmen , tedavi ve karantina sürecini atlatır atlatmaz görevinin başına dönen Başhekim Op.Dr. Ufuk Tali , İmmün plazma bağışında bulunarak şifa bekleyen hastalara da hayat olmak için Çanakkale’de ilk adımı atan vatandaşlardan biri olmuştu .Bu anlamlı hareketi ise hem il genelinde hem de Sağlık Bakanlığı bünyesinde ki yetkililerce büyük takdir görmüştü.

Başhekim olmasına rağmen diğer doktorlar gibi nöbet tutan Tali ile gündeme dair yapmış olduğumuz görüşmede ”Bu zorlu süreçte hepimize büyük görevler düşüyor, tüm sağlık çalışanı arkadaşlarımız gecesini gündüzüne katarak çalışıyorlar, her biri benim için çok değerli ve kıymetli. Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi olmanın yanı sıra Pandemi Hastanesi olarakta hizmet veriyoruz.

Hastanemizin girişinden, polikliniklerine, acil servisinden yoğun bakımına dek , hizmet veren tüm birimlerimizde gerekli tedbirleri, en üst seviyede aldık, tüm çalışanlarımıza COVİD-19 ile ilgili eğitimlerimizi güncel olarak vermeye devam ediyoruz. Çalışanlarımızın nöbetlerini adil ve mevzuata uygun olarak hazırlıyor, onların istek ve taleplerini de dikkate alarak hastalarımıza hizmet vermeye devam ediyoruz.

Devletimiz tüm imkanları ile seferber olmuş durumda. Allah’ın izni ve de vatandaşlarımızın duyarlı davranarak, kurallara uymaları neticesinde bu illetten kurtulacağımıza olan inancımın tam olduğunu belirtiyor, sağlıklı günlere en kısa zamanda kavuşacağımızın bilinmesini istiyorum. Hep birlikte başaracağız.” ifadelerine yer verdi.

Haberi paylaşmak istermisin?
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •