ÇANAKKALE İL SAĞLIK MÜDÜRÜ ALİ TAŞÇI PERSONELİ İSYAN ETTİRDİ

SAĞLIK ÇALIŞANLARI ADALETSİZ UYGULAMALAR VE MOBBİNGTEN ŞİKAYETÇİ.!

Daha önceki görev yerlerinde olduğu gibi, Çanakkale’ye atandığı günden itibaren; kent halkının ve sağlık çalışanlarının eleştirilerinin odağında olan İl Sağlık Müdürü Ali Taşçı hakkında şikayetlerin ardı arkası kesilmiyor.

İl sağlık müdürlüğü bünyesinde ki sağlık ocakları, hastaneler ve bağlı birimlerinde meydana gelen, görevi ihmal, şiddet ve taciz olayları karşısında duyarsız kalması ve keyfi görev değişikliklerinden sonra pandemi sürecinde de ortaya çıkan olumsuz uygulamalar ve mobbing iddiaları halâ devam ediyor.

Bilindiği üzere, Uşak’ta uzun yıllar İl Sağlık müdürü olarak görev yaptıktan sonra tayini Şırnak’ a çıkan Dr. Taşçı akabinde Sağlık Bakanlığı’nda saha koordinatörü olarak görev yapıyordu.

Bu hafta tam 3. yılını doldurarak 4(dört) yıl önce Çanakkale Sağlık İl Müdürlüğü görevine getirilen Ali Taşçı’nın Uşak’ta görev yaptığı yıllarda SAĞLIK ÇALIŞANLARININ yanı sıra gazetecilerle de yıldızı hiç barışmamıştı. Uşak’ta görev yaptığı yıllarda gazete manşetlerinden inmeyen Taşçı hakkında atılan çarpıcı haber başlıkları da fazlası ile dikkat çekmişti: “O sağlığı sağlıkta onu fıtık etti”, “Koltuğa yapıştı”, “Camiayı inim inim inleten adam”, “Kızılay’ı da karıştırdı”, Taşçı ile ilgili atılan gazete manşetlerinden sadece birkaç tanesiydi.

2009 yılında İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Taşçı’nın görevden ayrılması, yerel bir gazeteci tarafından, kentin en işlek yerinde ‘Ali’den kurtulduk’ yazılı pankart asılıp bin kişilik lokma dağıtılarak kutlanmış. Lokma dağıtan Kazım Şen “Özellikle Sağlık Müdürü Dr. Ali Taşçı, görev yaptığı 5 yıllık süreçte sağlık çalışanlarına adeta işkence yaptı. Birçok kişiyi sürgüne gönderdi. Görevinden ayrılmasından dolayı sağlıkçılar huzura kavuştu. Bir anlamda onların adına bu lokmayı döktürmeye karar verdim. Uşaklılara ve sağlık çalışanlarına Ali’nin gidişi hayırlı olsun diyorum” şeklinde çarpıcı açıklamalarda bulunmuştu.

2017 yılından beri Çanakkale İl sağlık Müdürlüğü görevini yürüten Ali Taşçı hakkında ki şikayetlerin ise hala ardı arkası kesilmiyor.

CİMER ve Sağlık Bakanlığı’na yapılan şikayetlerin yanı sıra İdare Mahkemesin de bir çok davaya şikayet konusu olan Ali Taşçı’nın Pandemi sürecinin en kritik dönemlerinde sahada bulunmaması, vatandaşa ve personele hakaret ve tacize varan durumlar hakkında işlem başlatmaması, sağlık personellerine yönelik keyfi görev değişikliklerinde bulunduğu yönündeki haberlerin gazete manşetleri ve basında yer aldığı görülmüştü.

Son olarak ise İlçe Devlet Hastanelerinde çalışan Sağlık Personellerine döner sermayeden yüzde 100 ek ödeme yapılırken; Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi sağlık çalışanlarına aynı oranda ek ödeme yapılmadığı  ve bunun gerekçesinin ise Sağlık Müdürü Ali Taşçı olduğu öğrenildi.

Yine aynı süreçte Çanakkale genelinde ki Hastane ve Sağlık Birimlerinde görev yapan bazı amirler ve yöneticilere yönelik ”FETÖCÜ BU(NLAR)” şeklinde ki söylem iddiaları ise bardağı taşıran son damla oldu.

Geldiği görev yerlerinden olaylı bir şekilde ayrılan ve ardından davullu zurnalı KUTLAMALAR yapılmasına vesile olan Çanakkale İl sağlık müdürü Ali Taşçı’nın Çanakkale’de ki 4. yılına dek, Ankara’da ki ilgili kurumların yanı sıra onlarca kez haber merkezimize yapılan belgeli şikayetlerinden sonra ”FETÖCÜ” damgası ile altında görev yapan astlarına yönelik suçlamaları karşısında , malum personeller tarafından ”KİM FETÖCÜ ÇIKSIN AÇIKLASIN” şeklinde ki tepkileri de şiddetini yükselterek artmaya devam ediyor… Özet ile sayın TAŞÇI hakkında ki şikayetlerin ardı arkası kesilmiyor.!

EDİTÖRÜN DİP NOTU: Haber ile ilgili sayın Ali Taşçı’nın haber merkezimize yönelik yargı yolu açıktır, araya herhangi bir şekilde ARACI sokma girişimlerinde bulunmaması da önemle rica olunur…. Hele konu Sağlık çalışanlarına MOBBİNG ve de FETÖ (Fetthullah terör örgütü) suçlaması ise asla… Kalın Sağlıcakla

Haberi paylaşmak istermisin?