ORMANLAR İÇİN HAYATLARINI TEHLİKEYE ATIYORLAR.!

Bilindiği üzere Yaz sezonunun gelmesi ile birlikte Türkiye’nin bir çok bölgesinde olduğu gibi Çanakkale’de de Yangınlar artmaya başladı.

İnsan kaynaklı veya doğal olaylar sonucu meydana gelen yangınlar 100’lerce hektar tarım ve orman arazisinin kül olmasına vesile oluyor.

Son günlerde Çanakkale genelinde meydana gelen Yangınlar her ne kadar kaygı uyandırarak vatandaşları üzse de, bu yangınların daha az tahribata vesile olması ve engellenmesi için Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü’ne bağlı Yangın söndürme ekiplerinde ki çalışanlar canlarını dişlerine takarak, hayatlarını tehlikeye atıp en ön saflarda yürüyorlar.

Pazar günü yine Çanakkale’nin çeşitli bölgelerinde meydana gelen yangınlar daha da büyümeden yine Kahraman Orman İşçilerinin müdahalesi ile söndürüldü, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ise çalışmaları yakından izledi.

Gün içerisinde Çanakkale’ye bağlı Yukarı Okçular Köyünde meydana gelen yangına Müdahale eden Orman işçilerinden 3 çalışan yaralanarak Çanakkale Devlet Hastanesine kaldırıldı. Durumu haber alan Öz Orman İş Çanakkale Bölge Başkanı Hikmet Benli ise ivedi olarak hastaneye koşarak sendikalı çalışanlarının sağlık durumu ile yakinen ilgilendi ve taburcu oluncaya dek yanlarından ayrılmadı.

Bizler de Ülkemizin Ciğerleri olan Ormanlarımızı canları pahasına koruyan Kahraman Orman Çalışanı işçi kardeşlerimizi tebrik ediyor, yaralanan personellere ise Allah’tan acil şifalar diliyoruz.

Haberi paylaşmak istermisin?