NAİM MAKAS’IN MALAZGİRT ZAFERİNİN 949. YILI KUTLAMA MESAJI

 AK Parti İl Başkanı Naim MAKAS, Malazgirt Zaferinin 949. yılı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

“Ya muzaffer olur gayeme ulaşırım, ya da şehit olarak Cennet’e giderim. Burada emreden sultan ve emredilen asker yoktur. Zira bugün ben de ancak sizlerden biriyim, sizlerle birlikte savaşan bir gaziyim. Ölürsem kefenim, üzerimdeki elbisemdir.”

26 Ağustos 1071’de Malazgirt’te kazanılan büyük zafer, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna uzanan yolun ilk adımı olmuştur. Aziz milletimiz bu topraklarda nice şanlı zaferlere ulaşarak, tarihin akışına yön vermiştir.
“Sultan Alparslan , “Kalksın Tuğlar, Yürüsün Ordular” diyerek vatan kıldığımız bu coğrafyanın kapılarını 949 yıl önce bu kadim millete açarak miras bırakmıştır. Malazgirt Zaferi, sadece bir askeri zafer değil, tüm dünyanın kaderini, tarihinin yeniden yazılmasına vesile olan zaferdir.
Milletimize, Anadolu’nun kapılarını açan, bu topraklarda birlik, beraberlik ve barışa dayanan anlayışın hakim olmasını sağlayan Malazgirt Zaferi’nin 949. yıl dönümünü kutlarım.
Bu vesileyle, başta Sultan Alparslan olmak üzere, milletimizin istiklali yolunda şehit ve gazi olanları rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.” ifadelerine yer verdi.

Haberi paylaşmak istermisin?