Murat Kurum”Altınok Hizmet sancağını taşırken kendisine tam destek vereceğiz”

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum dün Kepez’de bulunan balıkçı barınağını ziyaret etti. Yeni balıkçı barınağı projesinin Kepez için ihtiyaç olduğunu dile getiren Bakan Kurum, “Projeyi onayladık, Ulaştırma Bakanlığı yapımını üstlenecek, ben takipçisi olacağım. Balıkçı Barınağı’nı tamamlayacağız” ifadelerine yer verdi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, dün Kepez’de bulunan balıkçı barınağını ziyaret etti. Bakan Kurum’a, Ak Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Vali Orhan Tavlı, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer, Ak Parti İl Başkanı Gültekin Yıldız, Kepez Belediye Başkan Adayı Alper Altınok ve CHP Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan eşlik ettiler. Kepez Balıkçı Barınağı projesi hakkında balıkçılara ve vatandaşlara bilgilendirme yapıldı.

“Balıkçı limanı Kepez’de bir ihtiyaçtır” 

Ak Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, “Bugün Çevre ve Şehircilik Bakanımız Çanakkale’mizin misafiri. Buraya sözümüz vardı ve geldik. Bu gördüğünüz limanın yapılması ile ilgili bir süreç var ve bizde bu projenin takipçisiyiz. Yeni dönemde burada yapılacak olan limanın takipçisiyiz. Kepez balıkçılık ile ilgilenen bir sahil kentidir. Burada vatandaşlarımız evlerine ekmek götürüyorlar. Balıkçı limanı buraya büyük bir ihtiyaçtır. Buradaki projeyi Kepez ayağa kalksın diye yapacağız. 690 metre uzunluğunda ana mendirek, 200 den fazla yan mendirek olmak üzere devasa bir alan olacak. Dardanos ve Güzelyalı’daki bütün balıkçılar buradan istifade edebilecekler. Aynı zamanda, balık satış alanları da yapılacak. Bugün Mutan Başkan yapın bende gideyim dedi. Burayı yeni dönemde Kepez’e kazandıracağız” ifadelerinde bulundu.

“Kepez Balıkçı Barınağı’nın takipçisi olacağım”

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Burada öncelikle olarak, sel felaketinden dolayı, burada zarar gören balıkçılarımıza geçmiş olsun diyorum. Balıkçı barınağı ihtiyacı bize geldiği zaman, hemen arkadaşlara gidip yerine bakmalarını istedik. Çalışmalar yapıldı ve imar planı onaylandı, bakanlığımız ile ilgili olan süreç tamamlandır. Ulaştırma Bakanlığı yapım sürecini üstlenecek. Ben Çevre ve Şehircilik Bakanı olarak takipçi olacağım ve Balıkçı Barınağı’nı tamamlayacağız” vurgusunda bulundu.

Bakan Murat Kurum Ziyaret ve açıklamalarının ardından sosyal medya hesabından ”31 Mart’tan sonra Kepez Belediye Başkan Adayımız Alper Altınok ile ilçemizi ileriye taşıyacak pek çok çalışmaya imza atacak, hizmet sancağını taşırken kendisine tam destek vereceğiz.” açıklamasında bulundu.

Bakan KURUM ve Grup Başkanvekili Bülent TURAN’ın Kepez Ziyareti ve açıklamalarından Objektiflere yansıyan GÖRÜNTÜ ve VİDEOLARI;

VİDEO ;

Çanakkale Kepez Balıkçı Barınağı Bülent TURAN'IN konuşması

Zafer Durmaz paylaştı: 17 Mart 2019 Pazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir