”Muhtarlar Demokraside Kılcal Damar Görevi Yapıyor”

Biga’daki bir düğün salonunda yapılan muhtarlar buluşmasında konuşan AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, “İstiyoruz ki muhtarlarımızla, sivil toplum kuruluşlarımızla önümüzdeki 4-5 yılın planlamasını yapalım, herkes önüne baksın. Polemikten, kavgadan, gerginlikten uzak, iş yapan üreten insanlar olmak istiyoruz. Beğenirsiniz, beğenmezsiniz Sayın Erdoğan 4 sene bu ülkenin Cumhurbaşkanı. Bizler 4 sene bu ülkenin vekiliyiz, grup başkanvekiliyiz. Muhtarlar seçimlerini bitirdi, belediyeler bitirdi. Yani önümüzde 4 sene tertemiz dönem var. Herkes söyleyeceğini söylesin, talebini iletsin. Bizler konuşmaya değil, dinlemeye geldik” diyerek sözlerine başladı.

“MUHTARI ÜZEN, BÜLENT TURAN’I DA ÜZER”

Turan konuşmasının devamında şu ifadeleri kullandı:

“Çanakkale’de her köyümüze şerefle, onurla gidiyoruz. Kıyas yaptığımızda birkaç yıla göre çok büyük mesafe aldığımızı görüyorum. Muhtarlarımızla seçimden sonra bir araya gelmeyi önemsedik. Çünkü muhtarın ne olduğunu iyi bilen insanlarız. Demokrasimizin en özel biriminde, bir anlamda kılcal damarlar görevi yapan seçilmiş kıymetli kişiler. Muhtarların derdi bizim derdimizdir dedik. Bu toplantılardan çıkan talepler doğrultusunda Ankara’ya bunları götürdük. Muhtarların özlük hakları, maaşları, sigortaları hepsini yoluna koyduk. En son İçişleri Bakanlığında Muhtarlar Genel Müdürlüğü olmak üzere kıymetli birimler kurdurduk. Siz söylediniz, talep ettiniz biz yaptık ve çok büyük mesafe aldık. 10-15 sene önceye göre muhtarların şartları, duruşları çok daha kıymetli hale geldi. Ama daha önemlisi; biz muhtarın seçilerek gelmiş olmasından kaynaklı kıymetini iyi bilen insanlarız. Sayın Cumhurbaşkanımız; ‘Muhtarı üzen, beni üzer’ diyor. Ben de diyorum ki; ey il müdürlerimiz, ey bürokratlarımız, ey teşkilatlarımız; muhtarı üzen Bülent Turan’ı da üzer. Bizi üzmeyeceksiniz, 5 seneyi beraber planlayacağız, çalışacağız.”

“BİGAMIZIN, ÇANAKKALEMİZİN HİZMETKARI OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Programda konuşan AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu ise şöyle konuştu:

“Bizler biliyoruz ki; köylerde, mahallelerde sizler bizim aslında ellerimiz, kulaklarımızsınız. Belediye Başkanlarımızla, İl Genel Meclis üyelerimizle ve sizlerle birlikte hizmetkar olmak için bir yıl önce onayınızı istedik. Ve Biga bizi yalnız bırakmadı. Şimdi, 4 yıl daha iktidardayız. 4 yıl daha Sayın Cumhurbaşkanımızla, Sayın Grup Başkanvekilimizle, benimle, çok kıymetli il müdürlerimizle, belediye başkanlarımızla Biga 5 yıl daha beraber.

Biz her zaman hizmetkarınız olmaya ve sizlerin taleplerini yerine getirmeye, Bigamız için çalışmaya devam edeceğiz. Telefonumuz 7 gün, 24 saat açık. Bazen açamıyoruz ama muhakkak geri dönüyoruz. Dönemediğimizde mutlaka danışmanlarımız dönüyor. Bilin ki Allah ömür verdiği sürece, Bigamızın, Çanakkalemizin hizmetkarı olmaya da devam edeceğiz. Çok teşekkür etmek istiyorum bir kez daha bizlerle birlikte olduğunuz için.”

Haberi paylaşmak istermisin?