MEDYA KARŞISINDA POPÜLİZM VE HAMASET, İŞTE ADALETTEN UZAK SİYASET.

Bilindiği üzere Çanakkale İl Genel Meclisinde CHP’nin Oy çokluğu ile geçen 2021 bütçe planlaması Çanakkale ve ilçelerinde büyük tartışmalara neden olmuştu.

Yaşanan bu tartışmalarda ,özellikle Yenice‘ye 2021 yılı için hazırlanan planlamada en az bütçeye yer verilmesine , her kesimden eleştiri ve tepkilere neden olduğu görüldü.

Ancak Yenice’li olduğu bilinen, önceki dönemlerde CHP’nin Yenice 1.sıra İl Genel Meclis Üyesi adayı ve halihazırda mevcut CHP İl Başkanı olan Metin Ümit Ural’ın da , bu eleştiriler karşısında sessiz kalması, Yenice’li hemşerileri tarafından büyük tepkiler görmesine vesile oldu.

Geçtiğimiz aylarda sosyal medya platformlarının yanı sıra, gazetelere verdiği fotoğraf kareleri ve demeçlerde ise YENİCE’Lİ KAPYA BİBER ÜRETİCİSİ olan çiftçilere destek verilmesi yönünde açıklamalarda bulunan Ural’ın , kendi partisinin İl Genel Meclisi Grubu tarafından YENİCE’YE en az bütçe ayrılması konusunda, her hangi bir tepki vermeyerek sessiz kalması ”MEDYA KARŞISINDA POPÜLİZM ve HAMASET, işte ADALETTEN UZAK SİYASET…” olarak yorumlandı.

Bunların yanı sıra CHP kulislerinden elde edilen duyumlara göre; İl Genel Meclisinin bütçe ile ilgili yapılan planlama ve programların gündeme alındığı son oturuma, sayın CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural’ın da geldiği bilgisine ulaşıldı. CHP li üyeler ise böylesi hassas bir gündemde il başkanlarının da toplantıya dahil olmasını beklerken, Metin Ümit Ural’ın ÜYELERDEN sadece AİDAT TALEP ETTİĞİ ve oturuma katılmadan mevcut ortamı terk ettiği öğrenildi.

Bu durum karşısında şaşkınlık yaşayan bazı CHP’li İl Genel Meclis üyelerinin ise ”Biz Çanakkale geneline dağıtılması planlanan 14 Milyon Tl’lik bütçeyi tartışıyoruz, il başkanımız ise bırakın fikir beyan etmeyi, 100 TL aidat için kalkmış il genel meclisine gelmiş ”Biz Bütçe derdindeyiz, başkan ise aidat toplama peşinde…” şeklinde yorumlara neden olduğu görüldü.

Haberi paylaşmak istermisin?