Lapseki Gençliği ”Üşümezsek Eğer Birlikte Isınmanın Anlamı Yok Reis.!”

Lapseki AK Parti İlçe Gençlik Kolları gece saat 02:30’da AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ı Lapseki’de, “Üşümezsek eğer birlikte, ısınmanın anlamı yok reis” yazılı pankartla karşıladılar.

Gençlerin coşkulu karşılamasından sonra, hep birlikte seçim bürosuna geçen AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan burada yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı:

“Bakın değerli arkadaşlar AK Parti’nin kendi felsefesinde hani tek bayrak, tek millet diyoruz ya, bir değerimiz var bizim. Bu değeri çok kıymetli buluyoruz biz. Hani beka mücadelemiz yaklaşımız var ya bizim, MHP ile beraber yürümesinde çok büyük fayda var. Ama bunların hepsini bir yere bırakın, biz Lapseki’de yaşıyoruz ve Lapseki’nin iki tane adayı var öne çıkan. Biri Eyüp Yılmaz, tanıdınız bildiğiniz birisi, diğeri kim? İki dönem başkanlık yapmış dile kolay ve bu süreçte ne yaptığını sorun büyüklerinize, anne ve babalarınıza ortada nerdeyse bir sıfır var. O yüzden diyorum ki burada yaşayan insanlar olarak hizmet açısından, yarın bir gün yolundan, suyundan iş imkanından baktığımızda diğer meseleye kadar hepsiyle ilgili kim daha çok iş yapar soracaksınız. Adam iki dönem yapmış bu işi ortada bir şey yok ama diğeri sadece bir dönemde yolunu, suyunu, doğalgazını, kanalizasyonunu, sahilleri düzenlemiş yani bir sürü iş yapmış. Biz burada yaşayan gençler olarak şu hakkımız yok mu, sen iki dönem hiçbir şey yapmamışsın, çekil kardeşim. Yeni olan adam bu işi yapmış, devam etsin ki projeler bitsin deme hakkımız var. O yüzden siyesi kavgayı bir tarafa bırakın, ideolojik yaklaşımı bir tarafa bırakın, iktidarla orantılı yerel yönetimler, bizimle uyumlu olan, bizimle daha sık görüşen, daha sık iş yapan, hizmetleri takip eden insanların olması daha kıymetli. O yüzden Lapseki’de 260 tane yeni oy kullanacak genç varsa hepsinin önce kendisi için AK Parti ye oy vermesi lazım. Hepsinin kendi önündeki beş sene için, daha iyi yol yapmak, daha iyi su, doğalgaz, daha iyi park, yeşil alan, daha iyi yaşanabilir bir Lapseki için iyi düşünmesi lazım. Yoksa diğer arkadaşımız 10 yıl belediye başkanlığı yapmış bunları niye yapmamış, yapsaymış niye yapmamış bu güne kadar? Bende o zamanları hatırlıyorum sahilde bir tane heykel var deniz kızı ve ve o deniz kızından başka akılda kalan doğru dürüst bir şey yok. Şimdi iki dönem başkanlık yapmış demek 10 yıl demek. Şimdi bir daha istiyor. Senin 10 yılda yaptığın iş ortada. O yüzden 10 yılda yaptıklarını bir kenara koyuyoruz, bizim başkanın beş yılda yaptıklarını bir tarafa koyuyoruz. Bırakın partiyi, ideolojiyi Lapseki’de kim daha çok iş yapar ona oy vermemiz lazım.

İkincisi sevsek de sevmemek de AK Parti iktidarda. Farz edelim 5 sene iktidarda sayın Erdoğan Cumhurbaşkanı, bizler milletvekiliyiz. Biz 5 sene buradayız, diyoruz ki, bize uyumlu bir ekip verin ki, Ankara – Çanakkale, Ankara – Lapseki dengesini iyi oturtalım. Beraber hizmet alalım istiyoruz. Beş yıl önce doğal gaz gelecek dedik, güldüler inanmadılar. Bugün doğal gazımız var. Abone sayısı bini geçmiş. Çok kıymetli bir iş bu. Daha temiz hava demek, daha çok sıcak su demek. Aynı şekilde yollarla ilgili ve bunun yanında köy yolları, alt yapıyla ilgili, sahildeki kafelerle ilgili birçok konuda beş yılda büyük değişim oldu. İstiyoruz ki yeni dönemde de daha fazla iş yapalım. Ama aynı motivasyon, aynı başkan devam etmesi lazım.

Bildiğiniz gibi belediye binamız değişti onunla ilgili son aşamaya gelindi. Başkanımız ben seçimden önce yeni binaya geçeceğim ve halkımıza açacağım dedi. Demek istediğim şu, gecenin bu saatinde sizleri fazla yormak istemem ama burada 40-50 kadar genç varsa bir dert vardır. Derdi olmayan sevdası olmayan adam gecenin bu saatinde buraya gelmez. Sevdası olmayan hiç kimse gecenin ikisinde buraya gelmez, ama bizi farklı kılan işte bu. AK Parti’nin nasıl çalıştığını biliyorsunuz. Bakın bu gün listeleri çıkarttırdım, sadece kampanya döneminde 15 günden bahsediyorum, sayın Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan 21 ile gitmiş ve 21 ilde miting yapmış. Aynı şekilde yardımcıları, grup başkanvekilleri, bakanları hepsi… Peki muhalefetin tek bir mitingi var mı? Adam daha başlamadı, aday kim olsun kavgası, istifa etmedin kavgası, Brezilya dizilerine döndü iyice. Allah çalışana verir, üretene verir. Siz gecenin ikisinde burada toplantı yapıyorsunuz, onlar uyuyorlar. Çalışan mı kazanır uyuyan mı?” ifadelerine yer verdi. işte O geceden objektiflere yansıyan BÜLENT TURAN’IN KONUŞMASI:

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir