Kepez İlçe Olsun Diye İmza Kampanyası Başlatıldı

Ak Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın ‘Kepez isterse Kepez’i İlçe yaparız’ çağrısına ilk destek Ak Parti Kepez Belde Başkanı Alper Altınok’tan gelirken Altınok ikinci atılımını Kepez Belediye Meclisinde alınan prensip karar sonrası açılan ‘Kepez İlçe olsun’ imza kampanyasını da ilk imzayı atan kişi oldu.

Belediye Başkanı Ömer  Faruk Mutan ile birlikte Kepez kamuoyunun önüne çıkan Ak Parti Kepez Belde Başkanı Alper Altınok’a Cumhuriyet, Hamidiye , Boğazkent Muhtarlarından da destek geldi, muhtarlar da ‘Kepez İlçe yapılmalı’ dediler.

Yaklaşık 15 gündür gerek Kepez,  gerekse Çanakkale ve ulusal basında Kepez’in İlçeye dönüşmesiyle ilgili beyanlarıyla geniş yer tutan Altınok, dün imza kampanyasına verdiği destekle yine dikkatleri üzerine toplayan siyasetçi oldu. “Kepez’in İlçeye dönüşmesi için kim destek veriyorsa, elini taşın altına sokuyorsa,  siyasi kimliğine bakmadan ‘evet’ demeye hazır olduğumuzu kamuoyu ile paylaşmıştım” hatırlatmasında bulunan Altınok” Bizim için esas olan Kepez’in İlçe’ye dönüşmesinde desteğin  açık  şekilde kamuoyu ile paylaşılmasıdır. Bu manada görüşlerimizi her fırsatta kamuoyu önünde paylaştık. Siyasi parti ayrımı yapılmayacağının sözünü verdik. Kepez’in genel menfaatlerinin en önde tutulması gerektiğini söyleye geldik. Bugün de aynı noktadayız. Geçen hafta İl’imizi şereflendiren Başbakanımız Binali Yıldırım’la da paylaştık. Grup Başkanvekilimiz bizzat kendisi Kepez’in isteğini Sayın Başbakanımıza iletti. Kepez halkımızın İlçe yapılmasıyla alakalı görüşlerin yer aldığı gazete manşetlerini bir dosyayla Sayın Başbakanımıza ilettik. İmzaları atıp daha da çoğalacağız. Bundan böyle talebimizin takipçisi olmaya devam edeceğiz.” dedi.

Daha sonra Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Gökçe Çiçek Aksu, Hamidiye Mahalle Muhtarı Ayşe Dereli ve Boğazkent Mahalle Muhtarı Hamit Özdemir ile bir araya gelen Ak Parti Grup Başkanvekili Alper Altınok, Kepez’in İlçeye dönüşmesi hakkında mahalle istişarelerde bulundu, muhtarlardan önerilerini dinledi, İlçe’ye dönüşme durumunda Kepez’in kazanımlarını anlattı.

Haberi paylaşmak istermisin?
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir