Kepez Belde İçin 2639 üyeden sadece 63’ü oy kullandı

Çanakkale AK Parti İl Başkanı Gültekin Yıldız’ın inisiyatif kullanarak yaklaşık 5 gün önce Kepez Belde Başkanlığı için Tameyül yapılmasına yönelik karar aldığı ve talimatı ile Kepez’de yaşayan üyelere bilgilendirme mesajı attığı öğrenildi.

İl Yönetim Kurulu üyelerinin bir çoğu Temayül kararından habersizken ,haberdar olanların ise Yapılan temayülün yangından mal kaçırır gibi kendilerine ve özellikle AK Parti Grupbaşkanvekili Bülent Turan ve Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğğluna dahi haber verilmeden,danışılmadan ve görüşleri alınmadan ivedi bir şekilde yapılmasına tepki gösterdikleri bilgisine ulaşıldı.

TEPKİ SANDIĞA YANSIDI

Geçtiğimiz gün saat 17:00-20:00 saatleri arasında Turizm Otelcilik ve Uygulama otelinde gerçekleşen Kepez Belde Başkanlığı Temayül yoklamasına 2639 üyeden sadece 63’ünün katılması ise bu tepkinin sonucu olarak değerlendirildi.

Çanakkale Merkez ilçe Başkanı Yıldıray Ölçek’in ise bu kararı ve temayülü desteklemediği ,En azından temayül kararının İl ve Merkez ilçe yönetim kurullarında ele alınarak vekillerinde görüşü ile birlikte uygulanmasının daha doğru olduğunu dile getirdiği öğrenildi.

Dip Not: Bu gün Kepezde AK parti Belde Belde Başkanlığı için Oy Kullananların sayısının sadece 63 kişi olmasının yanı sıra bu oy kullanan AK Partili üyelerin bir çoğunun ise 31 Mart Yerel Seçimlerinde Birol ARSLAN’ı destekleyen AKP’liler olduğu söylemleri ise kulisleri şiddetli bir şekilde salladı.