KAAN TONKA ”SAHTE SOLUN GERÇEK YÜZÜ ORTAYA ÇIKMIŞTIR…”

Bilindiği üzere geçtiğimiz akşam İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun istifa haberinin ardından Çanakkale CHP İl Başkan Yardımcısı Doğan Ateş’in sosyal medya hesabından ”DARISI DİĞER SOYSUZLARIN BAŞINA..” şeklindeki hakaret içerikli paylaşımına tüm kesimlerden tepkiler yağmıştı. Soylu’nun İstifasının Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kabul edilmemesinin ardından paylaşımını kaldırarak ”ÖZÜR DİLERİM- YANLIŞ ANLAŞILDIM …” şeklinde açıklaması bile Çanakkale’li vatandaşların CHP’li Doğan Ateş’e karşı öfkesini dindirmeye yetmedi.

Bu gün itibari ile bir basın açıklaması yayınlayan AK Parti İl Başkan Yardımcısı ve Siyasi – Hukuk İşleri Başkanı Avukat Kaan Tonka ‘‘Bu işin peşini bırakmayacaklarını ve Yargı yoluna başvuracaklarını ifade etti…”

AK Parti Çanakkale İl Teşkilatı Siyasi ve Hukuk İşlerinden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Kaan Tonka açıklamasının devamında; Ak Parti tabanında olduğu kadar CHP içinde de büyük tartışma ve tepkilere yol açan CHP Çanakkale İl Sekreteri Doğan Ateş’in sosyal medya paylaşımına siyasi nezaket kuruları içinde yanıt verip tepkisini gösterdi. Tonka, CHP’li Ateş’in ‘Soysuzluk’ ithamına karşı hukuk kurullarına bağlı ve siyaset dilinin üslup ahlakı olduğunu adeta ders niteliğinde yaptığı açıklamada “Bilindiği üzere dün gece Yeni CHP Çanakkale İl Sekreteri olan Doğan Ateş isimli şahıs,Sayın Bakanımız Süleyman Soylu’ nun istifası üzerine, sosyal medya hesabından, menfur bir paylaşım yapmıştır. Bu paylaşım Yeni CHP’nin barış kisvesi altında gizlediği, gerçek yüzünü ve kavgacılığını ortaya koymuştur”  dedi.

 Siyasi ahlak ve eleştiri sınırlarını aşan CHP İl Sekreteri Ateş’in dün geceki sosyal medya paylaşımını “menfur paylaşım’ olarak nitelendiren Ak Partili Tonka, yaptığı açıklamada şunları kaydetti “Bu menfur paylaşım Cumhuriyet Halk Partisi’nden Büyük Atatürk’ün ilke ve İnkılaplarının uzaklaştırıldığını, gözler önüne sermektedir. Güzel Çanakkale’mizin demokrasi ruhuyla bağdaşmayan, hemşehrilik bilincini zedeleyen, insanları kavga ve düşmanlığa sürükleyen bu tip davranışlar Yeni CHP’nin siyaset aracı olmuştur.Adalet ve Kalkınma Partisi olarak, Vatana, Millete, Devlete, Bayrağa, Ülkemizin değerlerine karşı tavır almayı, solculuk zanneden hormonlu, sahte sol anlayışına teslim olmayacağımızı, bir kezdaha kamuoyu önünde ilan ediyoruz.”

“Mandacı Sola Karşı Birlikte Mücadele Etmeliyiz”

Ak Parti Çanakkale İl Başkanlığı Siyasi ve Hukuk İşlerinden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Kaan Tonka, CHP’lileri ‘Mandacı Sol’a’ karşı birlikte mücadeleye çağırdı. Tonka sözlerine şöyle devam etti “Cumhuriyet Halk Partisi’nin değerli tabanına sesleniyoruz; Sizler ile bizim aramızda Vatan, Millet, Bayrak, Devlet ve aynı milletin fertleri olma şuuru açısından en ufak bir fark yoktur. Cumhuriyetin değerleri ve kuruluş felsefemiz sizlerle müşterektir. Saygı değer CHP’liler; partinizi bu hormonlu, sahte sol anlayıştan kurtarmanız aynı zamanda Türk milletine bir borçtur.”

Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Tonka, sözlerinin devamında ‘CHP İl Sekreteri Doğan Ateş’ zihniyetinin partiye yerleştirilerek CHP’yi teslim alan anlayışı tasfiye etmesi gerektiğini vurgulayan ifadesinde, Türk Adaletine güvendiklerini belirtti ve sözlerini şöyle tamamladı “Doğan Ateş isimli şahsın hiçbir önemi yoktur. Önemli olan bu zihniyeti partiye yerleştirerek CHP’yi teslim alan anlayışın tasfiye edilmesidir.

Buradan Sayın Bakanımız Süleyman Soylu’ya terör, uyuşturucu ve her türlü suç örgütüyle yaptığı mücadeleden ve insan üstü çabalarından dolayı teşekkür ediyoruz. Sayın Genel Başkanımız

ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın takdir ve tensipleriyle, bundan sonra da sayın Bakanımızın başarılarının üstüne koyarak görevine devam edeceğine inancımız tamdır.Bu paylaşıma karşı Milletimizin gereken sükuneti ve vakarı göstermesi gerekmektedir. Bu menfur paylaşım ile ilgili Türk Adaleti’ne başvuracağız. Hukuk devletine duyduğumuz güven ve inanç ile hareket etmemiz, Türk Milletinin bağrından çıkan 4000 yıllık devlet geleneğimizin tezahürüdür. Sayın Bakanımız Süleyman Soylu’nun dediği gibi “Biz Milletimize hiç yukarıdan konuşmadık, milletimiz ne diyorsa onu konuştuk” Milletimizin sesi olmaya devam edeceğiz.”

Haberi paylaşmak istermisin?