İşçileri İsyan etti ”YETER ARTIK.!”

Çanakkale CHP’de Milletvekilliği önseçim ve Atama tartışmaları devam ederken bir İSYANDA Belediye Çalışanı İşçilerden geldi.. Haber Merkezimizle iletişime geçen emekçiler ‘Belediye Başkanı Maaş aldığımız Banka tarafından verilen promosyonun 1000 lira (Bin TL) sına el koydu YETER ARTIK bu kadarı da fazla ”dediler.

Çanakkale Belediyesinde görevli işçiler Bankadan aldıkları bilgi doğrultusunda Sendika Temsilcileri ve Belediye Yetkililerine ” Neden Paramız eksik yattı ”sorusunu sordular.. Belediye Başkanının talimatı ile görüşmeye giden DİSK Genel-İŞ Sendika Temsilcisine ise ” İş Makinalarını yenilememiz gerek, o yüzden paraları eksik yatacak” cevabı verildi.

Bu gün ise Belediye tarafından Hizmete geçen ve PİLAV dağıtımı ile faaliyete sunulan  iş makinasının tanıtım töreni gerçekleşti.

İşçiler ”Çalıştığımız koşullar orta da, dişimizi tırnağımıza takıyoruz, yeri geliyor zaman gözetmeden işi bitirmek için çalışıyoruz, hafta sonu ailemize vakit ayırmak yerine nöbetlere kalıyoruz,İtiraz edip Sesimimizi çıkardığımızda ya iş yükümüz artıyor yada sürgün yiyoruz,Ama bu kadarı fazla kişi başı 1000 lira paramız kesildi, hani sosyal demokrat belediye hani İŞ-EKMEK ÖZGÜRLÜK hani demokrasi” şeklinde tepkilerini dile getirdiler. Olası bir baskı ihtimaline karşı isimlerini saklı tutuğumuz çalışanlar görüntülü ve sesli olarak tepkilerini dile getirdiler ve eklediler ”BASKILAR VE HAKSIZLIK DEVAM EDERSE,YAYINLAYIN, İŞTEN ATSINLAR” demelerine rağmen halihazırda Emek ve Ekmek mücadelesi veren işçilerin habercilik ilkeleri gereği isimlerini şimdilik saklı tutuyoruz.

Daha öncede iş makinalarının PKK’dan tutuklu Sur Belediyesine hizmet için gönderildiği ve Terörle Mücadele aşamasında kardeş Belediyeler tarafından kullanıldığı iddiaları gündemde yer almışken Belediye Emekçileri ”Bu kesilen Paralar da mı sur’a gidiyor,işçinin parasına kadar düştümü Belediye, yazıklar olsun..” şeklinde beyanlarda bulundular..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir