Gültekin Yıldız ve Yıldıray Ölçek’ten Ülgür Gökhan’ın Sözlerine Kınama

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın Belediye Meclisinde Esenler Mahallesinde yapılan İmam Hatip Lisesi ile ilgili sözleri üzerine AK Parti İl Başkanı Gültekin Yıldız ve Merkez İlçe Başkanı Yıldıray Ölçek’ten tepkilerini içeren cevaplar gecikmedi.

AK Parti Çanakkale İl Başkanı Gültekin Yıldız; “8 Kasım günü gerçekleşen belediye meclisi toplantısında Esenler Mahallemize imam hatip ortaokulu açılmasını eksik ve yanlış bilgilerle eleştiren CHP grubuna, AK Parti Belediye Meclisi Grup Başkanvekilimiz Esra Yüksel tarafından ayrıntılı cevap verilmiş, CHP’nin iddialarının haksız olduğu, CHP’nin klasik imam hatip alerjisinden öte bir durumun söz konusu olmadığı açıkça ortaya konmuştur.

Bunun üzerine devreye giren Merkez İlçe Belediye Başkanı Ülgür Gökhan iddialarında haksız olduğu ortaya çıkan CHP grubu adına savunmaya geçmiş, Esenlere İmam Hatip Ortaokulu açan AK Parti hükümetini ve hükümetimize destek veren AK Partilileri kastederek “Fetöden farklı davranmıyorsunuz. Aynı kafa yapısındasınız. İş imam hatip olunca her tarafa imam hatip açılıyor” diyerek hakaret etmiştir. Bu haksız ithamları ve çirkin ifadelerinden dolayı Merkez İlçe Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ı esefle kınıyoruz” dedi.

Çanakkale AK Parti Mekez İlçe Başkanı Yıldıray Ölçek ise yayınlamış olduğu metinde ” ‘Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz’ sözünü hatırlatıyor. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın FETÖ ile mücadelede ne kadar kararlı ve ısrarlı olduğunu görmezden gelmek sadece bağnazlıktan öte gitmemektedir. 15 Temmuz akşamı canını ortaya koyan şehitlerimiz ve o hain gecede vatanının bölünmez bir bütün olduğunu göstermek adına gazi olan gazilerimizin aziz hatıralarına saygısızlık edercesine partimizi bu terör örgütüne benzetmesini kabul etmiyorum. Bizler 15 Temmuz ve sonrasında demokrasi nöbetlerine her gün katılırken acaba kendisi o dönemde nerelerdeydi?”

Kendi partilisi olan eski Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan bile demokrasi nöbetinde halkımızla bu mücadelede birlikte hareket ederken acaba sayın başkan, Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu gibi hangi evde televizyon başında çayını yudumlayarak olanları izliyordu? Bizler Çanakkale’de FETÖ yandaşlarının CHP’yi desteklediğini çok iyi biliyoruz. Genel Başkan Yardımcınız ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek’in bile ‘Dünyada melez demokrasi sınıfındayız. Türkiye’de demokrasi askıya alınmış. Birinci önceliğimiz, birinci sınıf demokrasi ki, bu seçim bildirgemizde de var. Suriye ve Irak’tan bahsedildi. Biz kardeşsek, sınırımızda başkası olacağına PYD olsun. Bizce hiçbir sakıncası yok” sözlemlerinin olduğu bir noktada kimin terör örgütleriyle işbirliği yaptığını Çanakkale halkının takdirine sunuyoruz. Genel başkanınız bile FETÖ kumpasıyla Deniz Baykal’dan koltuğnu kaparken, böylesine bir durumda ülkemizin en büyük ve en güçlü siyasi partisi olan partimize Esenler Mahallesindeki İmam Hatip Lisesi üzerinden bu sözleri sarf etmenizi esefle kınıyor, sizleri Çanakkale ve Türk milletinin vicdanına bırakıyorum.” ifadelerine yer verdi.

Haberi paylaşmak istermisin?
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •