Görevden Alınan Çan CHP İlçe Başkanının Yerine Gelecek İsim Belli oldu Ancak…

Bilindiği üzere Çan CHP İlçe Başkanı Avukat Ümran Aydın’ın Parti yönetimiyle birlikte onaylamış olduğu Meclis Üyesi Aday Listesine İl Başkanı İsmet Güneşhan’ın Müdahalesine rağmen İlçe başkanı Aydın geri adım atmamış mevcut listeyi olduğu gibi ilçe seçim kuruluna teslim etmişti.

Bu durum karşısında ise İl Başkanı İsmet Güneşhan’ın ivedilikle Ümran Aydın’ı görevden alarak ihraç talebi ile disipline sevk ettiği öğrenilmişti.

Akabinde İlçe Başkanı Avukat Ümran Aydın görevden alındığını teyit ederek  ve gerekçelerini de kamuoyu ile paylaşmıştı.

Görevden alma ile oluşan bu DEPREM karşısında CHP tabanının yanı sıra diğer siyasi parti temsilcileri ve üyeleride bu durumun  Anti-Demokratik bir uygulama olduğunu belirterek İSMET GÜNEŞHAN’a karşı tepkilerini sosyal medya hesaplarından duyurmuşlardı.

Ancak ortaya atılan bir iddia Çanakkale CHP tabanı ve kamuoyunda yeni bir bomba etkisi yarattı.

İddiaya göre;her platformda Belediye başkanı Bülent ÖZ’ü bir an olsun yalnız bırakmayan Ümran AYDIN ve yönetiminin hazırladığı listeye Müdahale ÖZ ve GÜNEŞHAN ortaklığı ile gerçekleştirilmiş akabinde de Ümran Aydın’ın geri adım atmaması ile GÖREVDEN ALMA projesi hayata geçirilmişti.

Çan’da ki bu olaylar sadece Çanakkale değil ülke Gündemini de sarsarken CHP Çan ilçe yönetiminin talepleri doğrultusunda görevden alınan AYDIN’ın yerine ilçe başkanı olarak Atilla Erbil, başkan yardımcılığı görevine ise yönetim kurulu üyesi Alev Çetin’in getirildiği öğrenildi.

Yerel seçimlere bir kala yaşanan bu olaylar neticesinde süreç neyi gösterir bilinmez ama Çan CHP’de suların bir müddet daha durulmayacağı kesin gibi gözüküyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir