Geyikli Yağlı Pehlivan Güreşlerine Yoğun İlgi

Ezine Kaymakamlığı ve Geyikli Belediyesinin işbirliği ve de Güreşağası Volkan Temiz ‘in sponsorluğu ile düzenlenen 5.Geleneksel Geyikli Yağlı Pehlivan Güreşlerine katılım ve ilgi büyüktü.

Güreşlere Ezine belediye Başkanı Güray Yüksel, Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan, AK Parti İl Başkanı Gültekin Yıldız, Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Yıldıray Ölçek, Kırkpınar Güreşlerinin efsane güreş ağası Seyfettin Sevim, Siyasi Parti Temsilcileri, güreş ağaları, bir çok siyasi parti vede STK temsilcilerinin yanı sıra binlerce vatandaş katıldı.

Düzenlenen Güreşlere 28 başpehlivan ve yaklaşık 200 güreşçinin katıldığı öğrenildi.

Başpehlivan kuralarının çekilmesinin ardından Geyikli Belediye Başkanı Mevlüt Oruçoğlu bir konuşma yaptı. Konuşmasında on yaşındaki kızının gözleri önünde katledilen Emine Bulut cinayetini kınadığını vurgulayan Geyikli Belediye Başkanı Mevlüt Oruçoğlu; “Bakınız burası Geyikli Er Meydanı. Erkekliğin meydanı. Savunmasız bir kadına el kaldırarak, on yaşındaki kızının gözleri önünde katleden o hain kişiyi ve tür insan bile diyemeyeceğim kişileri lanetliyorum. Erkeklik er meydanında olur. Acizlere zulüm ederek, onları bu hayattan kopararak olmaz” ifadelerine yer verdi.Bu duyarlı konuşması ise tüm katılımcılar tarafından ayakta alkışlandı.

Konuşmasının devamında Başkan Oruçoğlu ”Tüm yağlı güreşlerde üç yıl üst üste başpehlivan olan kişiye biz altın kemer hediye ediyorduk. Şimdi ise biz bu kuralı değiştirerek, iki yıl üst üste kazanan güreşçimize altın kemer hediye edeceğiz. Burada 28 baş pehlivanımız, 200 sporcumuz güreşiyor. Ata sporumuzu yaşatmak, gelecek nesillere aktarmak için tüm çabamızı sergiliyoruz. ” ifadelerine yer verdi.