Gerçek Ortaya Çıktı.Vatandaş Tepkili”Çanakkale Halkı Türk Bayrağını Çöpe Atmaz”

Geçtiğimiz günlerde Çanakkale Belediyesi Temizlik İşlerinde bir personelin çöpe atıldığı iddia edilen bir Türk Bayrağını Alarak cebine koyduğu haberi gündemde yer almıştı. Bu haberin ardından Bayrağın çöpe atılmadığı Belediye tarafından bir kurgu ile mizansen haline getirilerek bu görüntülerin Basına servis edildiği iddia edildi.

Yaptığımız araştırmalar neticesinde Bayrağı çöpten Alıyormuş gibi yapanın yanı sıra bu görüntüleri kayıt altına alanında Belediye Personeli olduğu ortaya çıktı. Bu durum karşısında Çanakkale Halkı  ”Şapka Düştü Kel Göründü Bu bir Oyun, Bayrağı ve Milli duyguları siyasete bulaştırma ve rant sağlama çabası içerisinde olan Ülgür Gökhan ve Ekibi koltuğı kaybetmeme uğruna türlü türlü oyunlara başvuruyor” yorumları sosyal medyada yankı buldu.

Söz konusu Mizanseni Kayıt Altına Alan ve Kültür biriminde Çalışan Belediye Personelin yazışması:

Aynı zamanda dün ülke çapında Eş zamanlı düzenlenen OHAL’e karşı CHP’nin oturma eylemlerinde yurdun bir çok yerinde Ellerinde Türk Bayraklarıyla eylem gerçekleştiren CHP’lilerin olmasına rağmen Çanakkale CHP’de tek bir Türk Bayrağının olmaması ise dikkatlerden kaçmadı.

Türk Bayrağını Siyasi çıkar ve Rant odaklı kurgulara alet etmeye çalıştığı belgeler ve sosyal medya paylaşımlarıyla ortaya konan CHP Çanakkale Belediye grubuna karşı eleştiriler devam ederken ÇAN CHP  ilçe teşkilatınca Parti Bayraklarının çöpe atıldığına ilişkin bir Partili tarafından ortaya atılan görüntüler ise sosyal Medyayı salladı.

Çanakkaleli bazı vatandaşlar ise ” Türk Bayrağı üzerinden Algı yaratmaya çalışıyorsunuz,Altına sığındığınız CHP bayraklarını ise ÇAN ilçesinde çöpe atıyorsunuz,,Çanakkale halkı Türk Bayrağını çöpe atmaz,Siz ise bunun üzerinden hem prim sağlıyor hemde Atatürk’ün kurduğu ve altına sığındığınız Parti Bayraklarını çöpe atıyorsunuz,Bu Ne yaman çelişki” paylaşımları gündemde bomba etkisi yarattı.İşte Çan ilçesinde Çöpe atılan CHP Parti Bayrakları ve Afişlerine ait görüntüler:

,

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir