EZİNE GIDA İHTİSAS OSB’DEN ”ARGE- MÜKEMMELİYET MERKEZİ”

Türkiye Projesi’‘ olarak nitelendirilen ; 150 futbol sahası büyüklüğünde en az 8 bin kişinin istihdam edileceği Ezine Gıda İhtisas OSB‘de çalışmalar tüm hızı ile sürüyor.

Bilindiği üzere; Ezine İlçesi, Çınarköy Mevkiindeki çalışmaları devam eden Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi, içerdiği 91 adet sanayi parseli ve sanayiciler ile çalışanların talep ve ihtiyaçlarını karşılayacak teknik altyapı idari ve sosyal tesisler ile çevreye saygılı yeşil modern ve prestijli bir üretim merkezi olarak planlandı.

Çalışmalar hızla devam ederken bu gün de Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Sedat Murat ve baraberinde ki teknik heyet Ezine OSB Bölge Müdürü Alper Altınok’u makamında ziyaret ettiler.

Görüşmeler neticesinde ÇOMÜ Ezine Meslek Yüksek Okulu sınırları içerisinde yapılması planlanan ,Ezine OSB’nin” ARGE – Mükemmeliyet Merkezi” çalışmalarına yönelik mutabakata varıldı.

Konu ile ilgili açıklama yapan OSB Müdürü Alper Altınok ise ” Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Sedat Murat , Rektör Yrd.Prof Dr. Bünyamin Bacak , Ezine Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç.Dr. Cüneyt Erenoğlu ve Müdür Yrd. Öğr.Grv.Giray Öğe OSB bölge müdürlüğümüze ziyarette bulundular.

Üniversite ve Osb’ miz arasında yapmış olduğumuz protokol ve işbirliği gereği Ezine Meslek Yüksek Okulu parsel sınırı içerisinde kalan otuz dönümlük alanın EĞİTİM , ARAŞTIRMA ve SOSYO- KÜLTÜREL amaçlı kullanılmak üzere Ezine Gıda İhtisas Osb Bölgesi ‘nin onaylı alan sınırlarına devir edilmesi ile ilgili toplantı gerçekleştirdik. Memleketimiz için hayırlı olması dileklerimizle Sayın Rektörümüze ve değerli hocalarımıza çok teşekkür ederiz. ” ifadelerine yer verdi.

Gerçekleştirilen Ziyaretten OBJEKTİFLERE YANSIYAN GÖRÜNTÜLER;

Haberi paylaşmak istermisin?