Ercan YILMAZ’dan Olay Açıklama CHP Belde Başkanımı araçla Kaçırdılar

Silahla Vatandaşı Kovaladığı iddialarıyla kamera görüntüleri gündeme düşen CHP’li Geyikli Belediye Başkanı Ercan YILMAZ Sosyal Medya hesabından yapmış olduğu açıklama ile iddiaları reddetti. İşte YILMAZ’ın yapmış olduğu açıklama :

”KAMUOYUNA AÇIKLAMADIR!!!

30/04/2018 günü beldemizde meydana gelen olayla ilgili yanlış anlama ve özellikle bazı kesimlerin seçim öncesi algı yaratma çabalarına karşı, kamuoyunu aydınlatmak üzere, küçük bir açıklama yapma gereğini duymuş bulunuyorum.

Kamuoyu nezdinde itibarımı sarsmak, hakkımda olumsuz algı yaratmak ve yaklaşan seçimlerde güya önümü kesmek amacıyla, olay abartılmış, çarpıtılmış, gerçeğinden farklı lanse edilmeye çalışılmıştır.
Bu anlamda, Osman Yalçın’da kandırılmış, kullanılmıştır.

Olayın iç yüzü ve gerçeği şöyledir:
Geyikli CHP Belde Başkanımın araçla kaçırılması, alıkonulması, hayati tehlikesi söz konusudur. Zira, Osman Yalçın isimli şahıs, olay gecesi Geyikli Belde Başkanımız Şükrü Taşkın’ı Geyikli meydanından kendi aracına bindirip hızla uzaklaşmaya çalışmıştır. Bende bunu fark eder etmez durması ve Şükrü Başkanımızı araçtan indirmesi için yüksek sesle bağırıp ikaz etmeme rağmen, şahsıma galiz küfürler savurup durmayarak devam etti. Ben de arkalarından Şükrü Başkanıma telefonla ulaşıp araçtan inmesini söyledim ancak kendisi bana Osman’a durmasını söylediğini ama durmadığını, bunun üzerine el frenini dahi çekip aracı bloke etmeye çalıştığını ancak başaramadığını söyleyince, aracıma atlayıp kendilerini takip ederek, Mecidiye köyü dışında bir hayvan kışlasında kendilerine yetişmeyi başardım.

Tek amacım Belde Başkanımın canına bir şey gelmesini engellemek, olası saldırıdan kendisini korumaktı. Ancak, Osman Yalçın burada bana tüfek doğrultup “seni öldüreceğim” şeklinde tehditler ederek ateş etmeye çalıştı. Kendisini Mecidiye köyü muhtarı ve Şükrü taşkın engelledi ve tüfeği elinden almayı başardılar. Bu kez de elindeki bıçakla üzerime hamle yaptı ancak karnıma dayadığı bıçağı saplayamadı. Bu anda da Şükrü Taşkın, kendi eli kesilmesi pahasına bıçağı elinden aldı.

Yoksa biz kimseye silah çekmiş, kimseyi koşturmuş değiliz. Olayın görüntüleri çok açıktır, elime silah almam, doğrultmam, kimseyi hedef almam asla söz konusu olmamıştır. Aksine dair, halkı yanıltmaya, hakkımda olumsuz imaj yaratmaya çalışan, ama bu arada beldemize, halkımıza zarar verdiğinin farkında bile olmayan kesimlere bir kez daha seslenmek isterim ki, başaramayacaksınız.

Beldemiz huzur ve barış beldesidir. Huzurumuzu bozmaya, adli vakalara yol açıp adam kaçırmaya kimsenin hakkı ve haddi yoktur. Doğal olarak, bu tür hareketleri engellemeye çalışmamızı bile çarpıtıp, sanki huzuru ben bozuyormuşum algısı yaratarak siyasi rant elde etmeye çalışanlar, daha önce olduğu gibi, şimdi de aradıklarını bulamayacaklardır.

Yalan ve yanlış açıklamalarla, gerek yazılı, gerek görsel ve gerekse sosyal medyada algı operasyonuna kalkışanlar hakkında elbette yasal merciler nezdinde hukuki girişimlerimizi yapacağız.

Kamuoyuna saygıyla arz ederim.

Ercan YILMAZ
Geyikli Belediye Başkanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir