CHP’Lİ BELEDİYE’DE Kİ SKANDAL BELGELENDİ.! HANİ AKLANMIŞLARDI SAYIN BAŞKAN.?

GERÇEKLER BELGELER İLE ORTAYA ÇIKTI.!

Hatırlanacağı üzere 2019 yılında, CHP’li Çan Belediyesinde işçi olarak çalışan ve daha sonra isimleri yolsuzluk ve şaibelere karıştığı için, işten çıkarılarak CHP’den ve Belediyedeki işlerinden istifa eden şahıslar, Belediye Başkanı Bülent ÖZ tarafından tekrar işe alınmıştı. Başkan ÖZ ise gerekçe olarak ”Ben onların suçsuz olduğuna inanıyorum…” demişti.

Geçtiğimiz hafta ise Belediye Meclisinde söz konusu yaşanan olumsuz olaylarda isimleri geçmesine rağmen Çan Belediyesinde ki işlerine yeniden alınan şahıslardan; CHP eski Gençlik Kolları Başkanı TARIK ÖZKAN’ın , Başkan Bülent ÖZ’ün tasarrufu ile , Belediye bünyesine Sözleşmeli Devlet Memuru olarak alınması önerisine, CHP İlçe Başkanı ve Meclis üyeleri karşı çıkmış, konu ile ilgili önergelerinin, Başkan tarafından gündeme alınmaması ve Grup Başkanvekiline söz hakkı verilmemesi neticesinde ise CHP Belediye Meclis üyelerinin tamamı , Belediye Başkanı Bülent ÖZ’ü protesto ederek ,Canlı Yayında meclis toplantı salonunu terk etmişlerdi. Akabinde ise meclis salonunu terk eden üyeler disipline sevk edilerek ilçe başkanının da aralarında bulunduğu 3 kişi MYK tarafından görevden alınmışlardı.

Canlı yayına yansıyan toplantı salonundaki olaylar gerek Çan ilçesi , gerekse yurt genelinde büyük yankı bulmuş, yerel medyanın yanı sıra ulusal basında çıkan haberler, CHP’li parti üyelerinin ve yaşananları canlı yayından izleyen partili/partisiz vatandaşların da Belediye Başkanı Bülent ÖZ’e karşı tepkilerinin artmasına vesile olduğu gözlemlenmişti.

Belediye Başkanı Bülent ÖZ’ün Canlı Yayında ”Ben ismi geçen şahısların suçsuz olduğuna inanıyorum, sözleşmeli memur kadrosuna alınacak olan arkadaş eski CHP ilçe gençlik kolları başkanımızdır, bir iş imkanı verdik, bu sözleşmeli memur alımımızla da ilerleyen süreçte belki de memurlukta daimi kadroya geçecektir. Gençlerimizin önünü açmak lazım, İlçe başkanı ve yönetimi ile aralarında yaşanan husumetten dolayı böyle bir tavır sergilenmektedir, yolsuzluk ve şaibelerle suçlanan arkadaşlar MAHKEME TARAFINDAN SUÇSUZ BULUNMUŞ ve AKLANMIŞLARDIR….” şeklinde ki Başkan Bülent ÖZ’ün söz konusu şahısları BERAAT ETMİŞ ve MASUM olarak gösteren sözlerinin, Haber merkezimize iletilen RESMİ BELGELERLE gerçeği yansıtmadığı; YALAN ve ASILSIZ OLDUĞU ortaya çıktı.

Hatırlanacağı üzere Belediye Başkanı Bülent ÖZ; göreve gelir gelmez personel alımı için yüzlerce kişiyi Belediyeye mülakata çağırıp içlerinden sadece CHP gençlik kolları Başkanı TARIK ÖZKAN ve CHP İlçe Yöneticisi MEHMET SALKIM‘ı işe almıştı. Bu adaletsizlik ise Başkan ÖZ’e karşı Çan’da tepki içerikli seslerin yükselmesine vesile olmuştu.

Akabinde ise 2019 yılı 23 Eylül Çan’ ın kurtuluş etkinliklerine yolsuzluk bulaştığı iddiaları Çan’ ın gündemine oturmuştu. Olayın duyulmasının ardından ise CHP Çan İlçe yöneticilerinden Mehmet Salkım ve CHP Gençlik Kolları Başkanı Tarık Özkan’ ın Çan Belediyesi ile olan sözleşmeleri iptal edilmişti.. Yaşanan bu olaylar da; özellikle YETİM olan Abdurrahman TUTAN’a yönelik , Burak AKTAĞ tarafından yazılan mesajda ”Bu çocuk yetimmiş…’‘ şeklinde ki mesajına karşılık TARIK ÖZKAN’IN YETİMLERE YÖNELİK kullandığı ağır ve küfürlü cümlelerin yer aldığı çirkin mesaj, Çanakkale genelinde ki vatandaşlar tarafından da ayrıca tepkiler görmesine vesile olmuştu. (SAYFA SONUNDA YER ALIYOR)

Çan’ ın gündemine oturan bu olayda , CHP Çan İlçe yöneticilerinden Mehmet Salkım ve CHP Çan Gençlik Kolları Başkanı Tarık Özkan’ ın , uzun zamandır Çan Belediyesinin Organizasyon işlerini yapan Abdurrahman Tutan isimli bir şahısın yanında çalışan Üniversite Öğrencisi Burak Aktağ’a, yapılacak iş ve organizasyonlar için, Abdurrahman Tutan’dan %50 pay almasını istediklerine dair yazışmalar ve ses kayıtları sosyal medya ve basına düşmüştü.

Yaşanan bu olaylardan endişe eden Burak AKTAĞ , SALKIM ve ÖZKAN ile yaptığı yazışmaları o dönem arkadaşı olan başka bir şahısa göndermiş, olayın duyulmasının ardından ise Tarık ÖZKAN ve Mehmet SALKIM , BURAK AKTAĞ’ı bir eve çağırarak darp ve tehdit etmişlerdi.

AKTAĞ olayın daha da şiddetini arttırmasından korktuğu için saldırıya maruz kaldığı evden ayakkabılarını dahi giymeden /YALIN AYAK ve de telefonunu almadan kaçıp İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne sığınarak şikayette bulunmuştu.

Yine aynı şekilde o dönem Çan Belediyesi İtfaiye biriminde çalışan ve AKTAĞ’ın skandala konu yazışmaların yer aldığı ekran görüntülerini attığı kişilerden biri olduğu ortaya çıkan MURAT KOCABAŞ’ın da söz konusu şahıslar tarafından aranarak tehdit edildiği bilgisine ulaşıldı.

Burak AKTAĞ’ın kendisine karşı gerçekleştirilen tehdit-darp ve saldırının ardından şikayetçi olmak üzere sığındığı Çan Emniyet Müdürlüğü’ne de giden SALKIM ve ÖZKAN’ın , AKTAĞ’a ait Cep telefonu ve Ayakkabılarını verme mazereti ile , burada da AKTAĞ’a yine sözlü ve fiziksel saldırıda bulunmaya kalktıkları, yaşanan münakaşaya şahit olan polis memurlarının biber gazı ile olaya müdahale ettikleri, yetkili emniyet görevlilerinin ise Çan Belediye Başkanı Bülent ÖZ’ü de arayarak Belediye personeli olan malum şahısların, bu olumsuz davranışlarından duydukları rahatsızlığı da ifade ettikleri öğrenildi.

Aşağıda paylaşacağımız RESMİ BELGELER haricin de Haber merkezimize ulaşan bazı ÇAN’lı vatandaşlar ve Çan Meslek Yüksek Okulunda Burak AKTAĞ ile birlikte okuyan öğrencilerin vermiş olduğu bilgilere göre ”Burak AKTAĞ’ın yaşanan olaylardan sonra psikolojisinin fazlası ile bozulduğu, sokağa çıkmaktan dahi korktuğu, gece yarıları ve bazen de sabaha karşı kusarak uyandığı, Tarık ÖZKAN ve Mehmet SALKIM’ın yanı sıra, araya giren bazı şahıslardan dolayı, daha fazla DAYANAMAYARAK Çan İlçe Emniyet Müdürlüğünde vermiş olduğu ifadeyi aynen tekrar ettiği, lakin Şikayetten vazgeçtiğine dair Çan Cumhuriyet Başsavcılığına Başvurarak , Mezun olamadan okulunu bırakıp, Çan ilçesini de terk ederek memleketine gittiği bilgisine ulaşıldı.

Cumhuriyet Başsavcılığı’na verilen şikayetin geri çekilmesi dilekçesine istinaden ”işlenen suçların şikayete bağlı olması” gerekçesi ile her hangi bir yargılama ve kovuşturmanın yapılmadığı belgelerle ortaya çıktı.!

AKLANMA ve BERAAT YOK.!

CHP’li Çan Belediye Başkanı Bülent ÖZ’ün Canlı yayınlanan meclis toplantısında iddia ettiği gibi Tarık Özkan ve Mehmet Salkım’ın YAPILAN YARGILAMADAN BERAAT ettiği ve AKLANDIKLARI iddiasının baştan sona asılsız olduğu, TCK ve CMK’ nın ilgili maddeleri gereği ŞİKAYETTEN VAZ GEÇİLMESİ’NE bağlı olarak yargılamanın ve kovuşturmanın yapılamadığı ,neticeten sadece Şikayetten vaz geçilmesi dolayısı ile KOVUŞTURMAYA YER OLMADIĞINA dair kararın verildiği, gün yüzüne çıkmış oldu. (Belgeler Sayfa Sonunda)

DİP NOT : Uzun süredir CHP Grup Toplantılarına katılmayan Bülent ÖZ’ün , parti içerisinden gelecek bu tepkilere cevap vermekten sakındığı biliniyor. Ancak bunun yanı sıra, ısrarla söz konusu şahısları Belediye bünyesinde tutma ve Tarık ÖZKAN’ı sözleşmeli Devlet Memurluğuna alma gerekçesinin ise CHP içerisinde ki YİĞİT ve ERKEK odaklı ”SALKIM Hanımın GÜRBÜZ taneleri” senaryosunda baş rol olan karakterlerden ve de içerisinde yer alan TOP-SECRET konuların DEŞİFRE OLMA ihtimalinden fazlası ile çekindiği, tarafımızca da gayet iyi biliniyor…

İŞTE SÖZ KONUSU YAŞANAN OLAYLARA DAİR RESMİ BELGELER, İFADELER,ADRESE TESLİM MANİDAR PAYLAŞIMLAR, AÇIKLAMALAR VE CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞININ GEREKÇESİNİN YER ALDIĞI KARAR ;

Haberi paylaşmak istermisin?