CHP’de Kazanlar Kaynıyor. Vekiller’den SES SEDA Yok

Bilindiği üzere 11 Mayıs 2020 Pazartesi günü olağanüstü toplanan Çanakkale İl Genel Meclisinde, Meclisin daha önce gündemine gelen ve 2 kez reddedilen ve Çanakkale merkezden Çan’a kadar 10 köyde kurulacak Rüzgar Enerji Santralleri (RES) projelerine izin niteliği taşıyan komisyon raporu 3’ncü kez görüşüldü. Komisyon raporları önceki toplantılarda CHP’li tüm İl Genel Meclisi üyelerin olumsuz oyu ile red edilmişti. Ancak son İl Genel Meclisi toplantısında Rüzgar Enerji Santrallerinin Yapımı Projesi CHP’li İl Genel Meclisi Başkanı Sadık Göğüsgeren başta olmak üzere 5 CHP’li İl Genel Meclisi üyesinin oyları ile kabul edildi.

Netice olarak 6 CHP’li il Genel Meclisi üyesinin kabul oyu kullanmaları Çanakkale gündemine bomba etkisi yaratmıştı.

Çanakkale CHP İl Başkanlığı ve İl Yönetimi ile birlikte Merkez ve diğer ilçe örgütlerinin tepki gösterdiği RES projelerine EVET oyu veren İl Genel Meclis üyelerinin Parti Tabanı tarafından İSTİFALARI İSTENİRKEN, konu ile ilgili CHP Çanakkale Milletvekilleri Muharrem ERKEK ve Özgür Ceylan’ın sessiz kalmaları ise dikkatlerden kaçmadı.

Hatırlanacağı üzere ; Ülke genelinde büyük yankı bulan Alamos Gold’un faaliyet yürüttüğü alanlar’da Eylemciler ile birlikte en önlerde saf tutarak SÖZDE ÇEVRECİLİK probagandası yapan başta Muharrem ERKEK ve Özgür Ceylan’ın RES projesi ile birlikte yaklaşık 5000 ağacın kesilmesine hiç bir tepki vermemeleri ”CHP ‘li 6 İl Genel Meclis üyesi ile birlikte Milletvekilleri de mi bu AKÇELİ İŞLERİN içinde.? ” sorusunu gündeme getirdi.

Daha önceki haberlerimiz de belirttiğimiz gibi, CHP eski il başkanı İsmet Güneşhan’ın görev yaptığı dönemde ,RES’ e şartlı OLARAK CHP İl Genel Meclisi Grubunun EVET verilebilmesi için malum firmadan bazı taleplerinin olduğu ve o dönemde Çanakkale gündeminde bu durumun büyük yankı bulduğunu ifade etmiştik.

Hatta CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek’in de bu akçeli işlerde parmağının olduğu RES’e evet denilebilmesi için o dönemde malum şirkete Çanakkale CHP İl Örgütü, Çanakkale Belediye Spor ve Umurbey Belediyesi’ne 200 bin TLden 2 milyon Tl ye varan sponsorluk taleplerinin olduğu bazı CHP il genel meclis üyeleri tarafından teyit edilerek haber merkezimize de iletildiğini belirtmiştik.

Ne dersiniz ;CHP tabanından, Partinin Yönetim ve Ana kademelerine kadar,RES projesine karşı bu kadar çok TEPKİLER gelirken, CHP ye gönül veren vatandaşlardan, kurmay isimlere kadar İSTİFA sesleri yükselir iken, ÇEVRECİLİKTE TAKİYYECİLİK yapan malum CHP İl Genel Meclis Üyeleri ve Milletvekillerinin TALEPLERİ söz konusu şirket tarafından yerine mi getirildi.? Yoksa gönülleri mi fethedildi…

Dip not: Bakın şöyle bir etrafınıza sizde göreceksiniz, 6 İl Genel Meclis Üyesi ve 2 CHP li Vekilde RES VAR ancak ortada SES YOK (On günü geçti Neden EVET dediklerine dair bir GEREKÇELERİ,en ufak bir açıklamaları dahi YOK)… Neden mi?… Detayları ile çok yakında… Kalın Sağlıcakla.

Haberi paylaşmak istermisin?