CHP’DE ”FERMUAR” SIKINTISI. PARTİLİLER VE ADAYLAR TEPKİLİ.!

Önceki gün Çanakkale CHP ve İyi Parti arasında gerçekleşen ittifak toplantılarının ikincisi yapılırken, CHP Genel Merkezi’nden gelen bir kararla, Belediye Meclis üyeliği adaylık tarihi ve yöntemi belirlendi. Belediye Meclis üyesi adaylarının fermuar sistemi ile belirleneceği öğrenildi.

Tek rakamda yer alan adayları CHP Genel Merkezi atayacak
Son olarak CHP’de Belediye Meclis üyeliği için tarih ve yöntemi belirlendi. CHP Genel Merkezi’nden gelen talimat doğrultusunda, CHP’de Belediye Meclis üyesi adaylarının fermuar sistemi ile belirleneceği ifade edildi.

12 Ocak tarihinde gerçekleşecek temayül yoklamasında adaylık listesinde yer alan çift rakamlı (2-4-6…) aday adaylarının ön seçimle belirleneceği, tek rakamlı (1-3-5…) adaylarınsa CHP Genel Merkezi tarafından atama yöntemi ile belirleneceği açıklandı.

DİP NOT:  Anlaşılan o ki Bunlar sadece ön seçim diyerek örgütlerdeki ve tabandaki infiali önlemek, gazını almak istiyorlar.Fermuar yöntemiyle sözde ön seçim yapılacak yerlerde ilk sıraları kontenjanla belirleyecekler, örgüte de seçilemeyecek adayları listeye koymak düşecek. Bunun neresi parti içi demokrasi..  Fermuar yöntemi olarak adlandırılan ve aday listelerinin tek sıralarının merkez yoklamasıyla çift sıralarının ise eğilim yoklamasıyla belirlenmesine dayanan bir metot.Sonuç olarak CHP’de son süreçte yaşananlar şu senaryoyu güçlendiriyor: CHP seçimdeki muhtemel bir başarısızlık karşısında daha da yıpranacak ve parti içi kriz görmezden gelinemeyecek bir boyuta ulaşacak.İŞTE ÇANAKKALE İL BAŞKANLIĞI’NA GÖNDERİLEN BELGE

Haberi paylaşmak istermisin?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir