CHP TABANINDAN TEPKİ.! ”PARTİ ÖRGÜTÜNÜN İRADESİNİ HİÇE SAYAMAZSINIZ”

CHP TABANINDAN MUHARREM ERKEK’E TEPKİ.! 

”PARTİ ÖRGÜTÜNÜN İRADESİNİ HİÇE SAYAMAZSINIZ”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek’in girişimleri neticesinde , Çanakkale CHP İl Başkanı ve beraberindeki İl Yönetiminin disipline sevk edilerek, görevden alınmaları yönünde çalışmalarda bulunduğuna dair söylemler, Çanakkale CHP seçmeni ve Parti tabanını iyice gerdi.

Yine aynı şekilde Çan Belediye Başkanı Bülent Öz’ün Yolsuzluk Şaibeleri ile anılan  CHP  İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı yapmış bir ismin, sözleşmeli devlet memurluğuna alınmasına karşı çıkan CHP’li İlçe Başkanının da aralarında bulunduğu Belediye Meclis üyelerinin önerilerini gündeme almayarak, kendilerine söz verilmemesi neticesinde , toplantı salonunu terk etmelerine karşın Muharrem ERKEK’in talimatı ile disiplin mekanizmasının işletilerek, İlçe başkanı ve meclis üyeleri hakkında ihraç veya görevden almanın gerçekleştirileceğine dair kamuoyuna yansıyan bilgiler ,CHP Parti Örgütünde fitili ateşleyerek bomba etkisi yarattı.

Çanakkale CHP’de Kazanlar Kaynıyor.!

Bazı CHP’li vatandaşlar” Muharrem Erkek Zülfikar Kılıcını kaldırdı” ifadelerine yer verir iken; Çanakkale genelinde ki birçok partili ise ”Muharrem Erkek, yol arkadaşlarını sırtından hançerlemeye alışık, şimdi de parti örgütünün iradesini hiçe sayarak, SEÇİLMİŞ il ve çan ilçe yönetimlerini düşürmeyi hedefliyor; BU ASLA KABUL EDİLEMEZ. Parti örgütünün iradesi yok sayılamaz…” şeklindeki ifadeleri ile, sosyal medya hesaplarından tepkilerini dile getirmeye devam ediyorlar.

HATIRLAYALIM…

Şöyle biraz arşivleri açalım ; İsmail Özay döneminden sonra koltuğu devralan ve üst üste seçimleri kazanan Ülgür Gökhan ilk önce Muharrem Erkek ve İsmet Güneşhan‘ı Belediye Meclis üyeliği makamlarına taşımış; hem CHP tabanına, hem de Çanakkale kamuoyuna karşı ERKEK ve GÜNEŞHAN’ın ellerini tutup, havaya kaldırarak onları tanıtmıştı.

Hatırlanacağı üzere; Ülgür Gökhan o dönemlerde ki Yurt dışı gezilerinde makamını, vekili olarak ”KURMAYIM” dediği Muharrem Erkek’e bırakırdı. O zamanlar ise şimdinin CHP Genel Başkan Yardımcısı olan Muharrem Erkek’in, bırakın Ülke genelinde, Çanakkale’de dahi esamesi okunmazdı...

Üst üste galibiyetler ile Belediye Başkanı olarak seçilen Ülgür Gökhan , her seçim sonuçlandığında; Çanakkale Cumhuriyet Meydanında kurmayları olarak gördüğü Muharrem Erkek ve İsmet Güneşhan’ı coşkulu kalabalığın karşısına çıkartıp ellerini tutarak havaya kaldırırdı…

Akabinde ise ”Yürü be Muharrem, Yürü be İsmet” dedi… Onlardan bana asla ihanet gelmez diyerek, Güneşhan’ı CHP İl Başkanlığına, Erkek’i ise Milletvekilliği koltuğuna getirdi.. Sonrasında ise CHP’nin Genel Başkan Yardımcılığına Muharrem Erkek’i kanalize ederek tüm gücü ile destekledi…

Devam edecek olursak, özet ile azizim Ülgür Gökhan aday gösterildiği ve girdiği her seçimde ekibi ile birlikte hareket ederek, rakipleri; Murat Efe, Mehmet Daniş ve son yerel seçimde de Ayhan Gider’i büyük bir farkla yenerek üçüncü kez Belediye Başkanlığı koltuğuna oturmuş oldu.

Kurmaylarını da her fırsatta gündeme taşıyarak, galibiyetin paydaşları olarak CHP içinde gönül tahtına oturttu.

30 yıllık dostluğu ne bozdu..

Tabii ki de Koltuk. Belediye Başkanlığı Koltuğu.. Önce Muharrem Erkek istedi o koltuğu, sonrasında ise İl Başkanı İsmet Güneşhan’ı sürdü sahaya. Ülgür Gökhan’ın yolunu ayırdığı ,parti tabanının karşı çıktığı her kim var ise, onlar aldılar yanlarına. Son aşamada ise parti üyesi olmamasına rağmen CHP’nin delege avcısı ,veri tabanı ustası, eski tüfeklerden ve de AŞK ADAMI olarak tanınan Remzi Yiğit‘i de çektiler kendi saflarına.

Günümüze geldiğimizde ise Çanakkale CHP’de Muharrem Erkek ve mevcut MALUM KURMAYLARI her ne kadar Ülgür Gökhan’a karşı hamleler yapsalar da , Galatasaray Lisesi Mezunu, Mülkiyeli ve yılların deneyimli siyasetçisi olan Gökhan’ın politik hamleleri karşısında başarısız oldukları görüldü.

Açıkçası sadece Çanakkale merkez ilçe de değil Çanakkale’nin diğer ilçe ve beldelerinde ki CHP’nin seçim çalışmalarının yanı sıra, parti içi yapılanmalarda da Ülgür Gökhan faktörü etkili bir güç olmuştur.. Her ne kadar Gökhan’ın elini zayıflatmaya kalksalar da netice olarak, Erkek ve ekibinin dejavu yaşarcasına her defasında hüsrana uğrayarak süngülerinin düştüğü de açıkça görülmüştür.

CHP Genel Başkan Yardımcısı olan Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, son olarak Ülgür Gökhan’ın elini zayıflatarak  ve aynı zamanda Çanakkale’de ki tüm ilçeleri kendi tekeline alarak, kontrol altında tutma maksadı ile ismet Güneşhan’ın İl Başkan adaylığını aleni olarak desteklemiş, lakin buna rağmen, parti örgütünün iradesi ile seçilen delegelerin kullanmış olduğu oylar neticesinde ipi göğüsleyen isim Metin Ümit Ural ve İl yönetimi olmuştu.

Erkek bu durumu içine sindirememiş olmalı ki , en başından beri hayırlı olsun ziyaretine gitmeyerek tahammül edemediği İl Yönetimini düşürmek ve görevden almak için her türlü yola başvurmuş , hazırlattığı dosyaları CHP Genel Merkezine sunmasına rağmen istediği sonuca ulaşamamıştı.

Geçtiğimiz hafta Çan Belediye Başkanı Bülent ÖZ’ün Yolsuzluk Şaibesi ile anılan  CHP’de Çan Gençlik Kolları Başkanlığı yapmış olan bir ismin sözleşmeli devlet memurluğuna alınmasına karşı çıkan CHP’li İlçe Başkanının da aralarında bulunduğu Belediye Meclis üyelerinin önerilerini gündeme almayarak kendilerine söz verilmemesi neticesinde , toplantı salonunu terk etmeleri Çanakkale genelinde büyük etki yaratmıştı.

CHP’li Belediye Başkanı Bülent Öz tarafından Demokratik haklarını kullanmaları engellenen CHP’li Belediye Meclis üyelerinin bu tavrı karşısında Muharrem Erkek’in CHP  Çan  İlçe Başkanını görevden aldırtacağı  ve Meclis üyeleri ile birlikte kesin ihraç talebi ile disipline sevk ettireceği öne sürüldü.

Aynı şekilde  Çanakkale CHP İl Başkanı ve yönetiminin de Muharrem Erkek’in talebi doğrultusunda disipline sevk edilerek tüm yönetimin ise görevden alınarak YENİDEN SEÇİME gidilmesi yönünde çalışmalarda bulunulduğuna dair söylemler gündemde bomba etkisi yarattı.

Kent gündeminde büyük yankı bulan CHP’deki   yaşananlar karşısında CHP seçmeni ve parti tabanının bu olumsuz durumlara  karşı  şiddetli tepkiler gösterdikleri,  Parti içerisinde ki bir çok etkili ismin ise ; Muharrem Erkek’in Anti-Demokratik davranarak,  kişisel hırsları uğruna DOST-MODERN DARBE GİRİŞİMİ içerisinde davranmaya devam ettiğinin ve bu girişimlerinin CHP ye telafisi mümkün olmayan büyük yaralar vererek, asla kabul edilemeyeceğini vurguladıkları öğrenildi…

Dip Not: Özet ile CHP’ de bir kısım direnişçi Habil’ler, her geçen gün ise içlerinde bileniyor Kâbil’ler… Bu arada her ne kadar parti örgütünün iradesi ile seçilmiş olsa da, İl Başkanı Metin Ümit Ural’ın ,daldan dala atlayıp, bukalemun gibi sürekli renk değiştirmekten bir an önce vazgeçerek, istikrarlı bir şekilde yol izlemesi bekleniyor… Bakalım… Hep beraber izleyip göreceğiz…

Haberi paylaşmak istermisin?