CHP Meclis Üyesi ”Çıkar İlişkileri Var” dedi İstifa Etti

Cumhuriyet Halk Prtisinin İl genelinde tanınan isimlerinden ve aynı zamanda Eceabat Belediyesi Meclis Üyesi Timur Koşal, partisi CHP’den istifa ettiğini duyurdu.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin bir üyesi olarak bugüne kadar verilen ve üstlendiği bütün görevleri liyakatle yerine getirdiğini belirten Eceabat Belediyesi Meclis Üyesi Timur Koşal yaptığı açıklamada “Partimin ideolojisi ve ülkemin yararına çalışmalarda en ufak bir şahsi çıkar, makam, mevki düşünmeksizin çalıştım. Ancak; parti içinde küçük hesaplarla makam, mevki, ikbal peşinde olunmasından, parti ideolojisi yerine çıkar ilişkileri peşinde koşulmasından, kişilerin bizden ve bizden değil şeklinde ayrıştırılmasından, Aslı astarı olmayan dedikodular üretilmesinden uzun zamandır rahatsızlık duymaktaydım.

Atatürkçü, demokratik, sosyal ve insancıl yapıma ters düşen davranışlara tepkisiz kalmam söz konusu olmadığı gibi, bu kısır ilişki ve çatışmalar nedeniyle partime, bu şekilde Eceabat’ıma ve ülkeme yararlı olamayacağım düşüncesiyle CHP Eceabat İlçe Başkanlığı bünyesindeki üyeliğinden 15 Kasım 2019 tarihinde istifa ettim. Delege seçimleri sonuçlanıncaya kadar bu durumu açıklamadım. Bundan sonraki süreçte, başka bir parti bünyesinde yer almam söz konusu olmadığı gibi, iddia edildiği gibi kimsenin adamı olmadım, olmayacağım.

Eceabat halkının oyları ile seçildiğim Eceabat Belediyesi Meclis Üyeliği’ne bağımsız olarak devam edeceğim. Yanlış ve Eceabat halkının yararına olmayan hiçbir karara imza atmayacağım gibi, Eceabatlının yararına olan her kararı da sonuna kadar savunacağım. Bugüne kadar Eceabatlıları siyasi görüşlerine göre ayrıştırmadığım gibi yine bu görüşlerim doğrultusunda hizmet edeceğim.

Haklı taleplerini her platforma taşıyacak, haksızlıklara karşı hiçbir zümre ve topluluğun etkisi altında kalmaksızın yerine getirmek için gayret edeceğim. Eceabat’ın gelişmesine katkı sağlayacak her çalışmanın içinde yer alacağım gibi, desteklenmesi gereken konulara da kayıtsız kalmayacağım. Bilgim ve tecrübelerim kendi kendime karar verecek, doğruyu ve yanlışı ayırt edebilecek seviyededir. Üye olduğum ilk günden bugüne kadar benden desteklerini esirgemeyen, beni seven ve sayan Milletvekillerim Sayın Muharrem Erkek, Özgür Ceylan, Bülent Öz, Ahmet Küçük, Serdar Soydan ve Belediye Başkanlarım Sayın Ülgür Gökhan, Mustafa Özacar, Cengiz Balkan, Hakan Can Yılmaz, Birol Aslan, Mesut Bayram, Mert Uygun, Erdal Doğan, Metin Semerci, Necati Kopça’ya ayrıca il yöneticilerime, İlçe Başkanlarıma teşekkür eder sevgi ve saygılarımı sunarım.” ifadelerine yer verdi.Haberi paylaşmak istermisin?
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •