Metin Ümit URAL’ın Milletvekili adaylığı için istifa ettiği Çanakkale CHP İl Başkanlığı koltuğuna vekaleten Doğan ATEŞ getirilmişti.
Geçtiğimiz gün ise CHP Genel Merkez MYK’nın aldığı karar ile asaleten Sabiha Güler KOÇER’i Çanakkale İl Başkanlığı görevine getirildi. Genel Başkan Kemal KILIÇDAROĞLU’nun da onay ve olur imzası ile yapılan atama sonrası, tüm partililer yeni başkan KOÇER’i gerek arayarak, gerekse sosyal medya hesaplarından paylaşımlar yaparak kutladılar. Ancak Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın her hangi bir şekilde tebrik etmemesi ve kutlamada bulunmaması CHP tabanı ve kamuoyunun gözünden kaçmadı.
ÜLGÜR GÖKHAN VE EKİBİ DEVİR TESLİME GELMEDİ..
Dün Çanakkale CHP İl Binasında gerçekleşen devir teslim törenine, önceki dönem il başkanı Metin Ümit Ural dahil olmak üzere ilçe başkanları, belediye başkanları, il genel ve belediye meclis üyelerinin eksiksiz olarak törende oldukları gözlemlenirken, Ülgür Gökhan, Rebiye Ünüvar ve İl Yönetiminde ki Belediye Ekibini destekleyen il yöneticilerin katılım sağlamadıkları görüldü.
”GENEL SEÇİM ÖNCESİ YAKIŞMADI”
Partililerin gözünden kaçmayan bu durum için bir çok yönetici ve CHP üyesi ” Genel Seçime gidiyoruz yerel seçime değil, Ülgür Başkan parti örgütünü tanımıyor mu.? Genel Başkanın 2014 tarihinde ki Yerel Seçimlerde 3(üç) CHP’li aday adayı verken, Ülgür Gökhan’ı Başkan Adayı olarak ataması sonucunda , hepimiz Ülgür Gökhan’a PARTİ KARARIDIR diyerek destek vermedik mi.? Amaç CHP Çanakkale örgütünde TEK ADAM OLMAK MI.? Birlikte olunması gereken bu süreçte CHP’de hizip yaratmak, parti ve parti örgütüne saygısızlık ve hakarettir.. Genel Seçim öncesi, Genel Merkezin ve Genel Başkanın kararını Ülgür Gökhan nasıl yok sayıyor.. Biri Genel Seçim olduğunu Ülgür Başkana hatırlatsın..” şeklinde tepki içerikli yorumların yapıldığı gözlemlendi.