Çanakkale’nin CHP’li Küçukkuyu Belediye Başkanı Cengiz Balkan, Cuma günü mesai bitimine yakın Çanakkale Emniyet Müdürlüğüne Bağlı KOM Şube ekiplerince iki Belediye Personeli ile birlikte gözaltına alınmıştı.
Ayvacık İlçe Emniyet Müdürlüğünde sorgusu yapılan Cengiz Balkan’ı CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek başta olmak üzere, CHP ilçe ve Belediye Başkanları, Parti yöneticileri vede onu seven vatandaşlar bir an olsun yanlız bırakmadı.
Ayvacık İlçe Emniyet Müdürlüğünde sorgusu bittikten sonra Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edilen Cengiz Balkan’ı Ayvacık Adliyesi önünde de yine aynı kalabalık beklemeye devam etti.
ADLİ KONTROŞ ŞARTI İLE SERBEST BIRAKILDI
“BU KADAR UCUZ OLMAMALI” 30 saat süren gözaltının ardından bir Fen İşleri Müdürü ile birlikte adli kontrol istemi ile serbest bırakılan Küçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz Balkan, adliye çıkışında, “Beni bu soğukta beklediğiniz için çok teşekkür ederim. Ne kadar büyük bir ailenin parçası olduğumu bir kez daha anladım” dedi. Serbest bırakılan Fen İşleri Müdürü ise göz yaşlarına hakim olmayarak ” Bu kadar ucuz olmamalı, hiç bir şey yapmadık, arkadaşımız da yapmadı, biz de yapmadık” ifadelerine yer verdi.
MESUT BAYRAM’A HİÇ YAKIŞMADI
Son iki güne; Cengiz Balkan’ın ne kadar çok seveni olduğunun yanı sıra, CHP’li Ayvacık Belediye Başkanı Mesut Bayram’ın , soğuk havada görevlerini yerine getiren basın mensuplarına karşı saldırıya kalkışması damgasını vurdu.