”ÇANAKKALE’MİZDE YENİLENMEYEN OKUL KALMAYACAK DEMİŞTİK”

Çanakkale’nin marka kent olması adına,göreve geldiği günden itibaren, gecesini gündüzüne katan ve her alanda büyük yatırımların bölgeye yapılması için öncülük eden Bülent Turan; kısır polemikler ile LAF DEĞİL, İŞ ÜRETMEYE devam ediyor.

Yenice’de birtakım ziyaretlerde bulunan Bülent Turan’ın son durağı deprem tetkikleri sonucu yıkımı gerçekleştirilip tekrar inşa edilen Yeşilyurt İlkokulu ve Yeşilyurt Ortaokulu oldu.

Okullarda incelemelerde bulunan Turan, ‘’Çanakkale’mizde yenilenmeyen okul kalmayacak demiştik. Bu düsturdan hareketle, yavrularımızın daha iyi şartlarda eğitim ve öğretimlerini sürdürmeleri için okullarımızı yenilemeye gayret ediyoruz. Çocuklarımızın geleceğini ilgilendiren eğitim yatırımları, bizim hayati öneme sahip. Bu kapsamda Yeşilyurt İlkokulu ve Yeşilyurt Ortaokulu, atölye ve laboratuvarlar ile toplam 22 derslik halinde eğitim öğretime hazır durumda. 1000 öğrencimize hizmet verebilecek kapasitede olan okullarımız, adeta bir eğitim kampüsü. 400 gün içerisinde iki ayrı bina olarak yapımı tamamlanan okullarımızda halı saha ve basketbol sahası da mevcut. En kısa zamanda açılışlarını gerçekleştireceğiz. Yenice’mize, çocuklarımıza hayırlı olsun.’’ şeklinde konuştu.

Haberi paylaşmak istermisin?