Çanakkale’de FETÖ Şüphelisi Özel Eğitim Kurumları Mercek Altında..!

İçişleri Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na yapılan İhbar ve şikayetler doğrultusunda FETÖ şüphesi taşıyan özel eğitim kurumları hakkında Çanakkale’de Emniyet odaklı soruşturma başlatıldı.

Çanakkale Valiliği ,Milli Eğitim Müdürlüğü ve SGK İl Müdürlüğü Müfettişlerince gizlilik içerisinde yürütülen soruşturma’nın titizlikle sürdürüldüğü ve KHK ile işten atılan Fetö şüphelisi öğretmenleri SGK ve MEBSİS üzerinden bildirim yapmadan çalıştırdığı tesbit edilen Dersanelerin mercek altna alındığı, İdari soruşturmanın yanı sıra Adli boyutta da soruşturma ve yaptırımların uygulanacağı bilgisine ulaşıldı.

Ülke Genelinde olduğu gibi Çanakkale’de de 15 Temmuz F Tipi Gladyo Yapılanmasının kalkıştığı Hain Darbe girişimi ile ilişikli olduğu tespit edilen bir çok kişi gözaltına alınmış hatta tutuklamalar gerçekleşmişti.

Bu doğrultuda bir çok kurumda olduğu gibi Özel Eğitim Kurumlarından’da gözaltılar devam etti.

Halihazırda 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümünde Türk Bayrağı asmadığı ve FETÖ ilişikli olup KHK ile atılan şahısların çalıştıran Dersanelerin belirlendiği yönünde belgeler elde eden Müfettişlerin ifade almaya ve Emniyetle istişare içerisinde soruşturmalarını yürütmeye devam ettikleri öğrenildi.

Soruşturmaların kısa süre içerisinde tamamlanarak idari ve adli bağlamda yaptırımlara başvurulacağı elde edilen bilgiler arasında. Ayrıca İddialar ve verilere binaen Milli Eğitim Müdürlüğü Müfettişlerince Teftişlerin Perşembe günüde gerçekleştirildiği görüldü…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir