ÇANAKKALE VE ÇAN CHP ÖRGÜTÜNDEN TEPKİ SESLERİ YÜKSELİYOR.!

NEREDE İFADE VE ELEŞTİRİ ÖZGÜRLÜĞÜ.! NEREDE DEMOKRASİ.!

SESİNİ ÇIKARTAN YA İHRAÇ EDİLİYOR, YA DA GÖREVDEN ALINARAK DİSİPLİNE SEVK EDİLİYOR.!

Çanakkale İL ve Çan CHP İlçe örgütünden tepkiler çığ gibi büyüyerek artıyor. Parti tabanı görevden almalara karşı fazlası ile öfkeli. Bu yaşananlar karşısında sosyal medyadan tepkilerini dile getirenlerin yanı sıra CHP PARTİ KİMLİK KARTINI kırarak istifa edenlerin sayısı ise artmaya devam ediyor…

BU NASIL DEMOKRASİ ANLAYIŞI.!

Çanakkale’nin Çan İlçesi’nde Belediye Başkanı Bülent Öz’ün adı yolsuzluklara karışan eski CHP Gençlik Kolları Başkanı Tarık Özkan’ı belediyeye memur olarak almak istemesiyle başlayan ve CHP’li meclis üyelerinin meclisi terk etmesiyle sonuçlanan gerginliğe CHP Genel Merkezi son noktayı koydu. Yapılan soruşturma sonunda İlçe Başkanı Harun Arslan görevden alınırken, iki CHP’li meclis üyesi disiplin kuruluna sevk edildi.

Çan İlçesi’nde belediyenin organizasyon işlerini aracılık etme karşılığında ödenen paranın yarısını istediği WhatsApp yazışmaları ile ortaya çıkmasının ardından partisinden ve belediyedeki halkla ilişkiler müdürlüğü görevinden istifa eden Çan CHP eski Gençlik Kolları Başkanı Tarık Özkan’ı, Belediye Başkanı Bülent Öz sözleşmeli memur olarak yeniden işe almaya kalkınca ortalık karışmıştı.

Duruma tepki gösteren CHP İlçe Başkanı ve belediye meclis üyeleri, meclis salonunu terk ederken Başkan Öz’ün geri adım atmayarak, Özkan’ı savunan ısrarcı tutumu kafaları karıştırmıştı.

İLÇE BAŞKANI KARŞI ÇIKMIŞTI.!

CHP İlçe Başkanı ve aynı zamanda Belediye Meclis Üyesi olan Harun Arslan, Belediye’ye personel alınmasının asla karşısında olmadıklarını, hatta desteklediklerini, ancak sözleşmeli memur olarak alınması planlan ismin şaibeler ile anılan, Çan CHP eski İlçe Gençlik Kolları Başkanı Tarık Özkan olmasından dolayı büyük bir rahatsızlık duyduklarını söylemişti.

GÖREVDEN ALINDI

Çan’da yaşanan gelişmelerin ardından CHP Genel Merkezi duruma el koydu. Genel Merkez, CHP Gençlik Kollarını Başkanı Tarık Özkan’ın Belediye’de memur olarak görev yapmasına itiraz ederek meclis salonunu terk eden Arslan’ı görevden aldı.

Aynı toplantıda Çan Belediye Meclisinin Ocak ayı toplantısında Harun Arslan ile birlikte toplantıyı terk edenler arasında yer alan Meclis üyeleri hakkında da karar verildiği öğrenildi. MYK üyeleri, CHP’li Meclis üyeleri Mustafa Erdem ve Mehmet Meşe’yi üstlendikleri görev ve sorumluluklara aykırı davranmak suçu ile il disiplin kuruluna sevk etti.

Belirttiğimiz üzere durumdan haberdar olan CHP örgütünden tepkiler çığ gibi büyüyerek artıyor. Parti tabanı ise görevden almalara karşı fazlası ile öfkeli.

Bu yaşananlar karşısında sosyal medyadan tepkilerini dile getirenlerin yanı sıra CHP PARTİ KİMLİK KARTINI kırarak istifa edenlerin sayısı ise artmaya devam ediyor…


Haberi paylaşmak istermisin?