ÇANAKKALE DÜNYACA ÜNLÜ İSİMLERİ AĞIRLAYACAK..!

Uluslararası 54.Troia Festivali bu yıl 9-13 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Geçtiğimiz yıl 15 Temmuz darbe girişimi nedeniyle gerçekleştirilmeyen festivalde bu yıl,  Moskova Devlet Balesi’nin Kuğu Gölü gösterisinin yanı sıra dünyaca ünlü Yasmin LEVY ve birbirinden ünlü sanatçılar; Gülay, Grup Ezgi, Burhan Öçal – Trakya All Star, Niyazi Koyuncu, Yaşar ve Aydilge yer alacak.

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, 9-13 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirilecek olan 54.Troia Festivali ile ilgili bilgilendirme toplantısı düzenledi. Toplantıya Lozan Barış Antlaşması’nın imzalanışının 94.yıldönümü kutlayarak başladı.

 

FESTİVALİN BU YILKİ TEMASI “EY ÖZGÜRLÜK”

Festival içeriği hakkında bilgiler veren Gökhan; “Çanakkale barışın ve özgürlüklerin kenti olarak biliniyor. Yerli yabancı herkesin dilinde bu söylem yer alıyor. Buradan çıkarak bu yılki festivalin temasını “Ey Özgürlük” olarak belirledik.” dedi.

DÜNYACA ÜNLÜ İSİMLER  ÇANAKKALE’YE GELİYOR

 

9 Ağustos tarihi itibariyle festival etkinliklerinin başlayacağını belirten Gökhan; “9 Ağustos tarihinde festivalin ilk akşamında Çimenlik Kalesi’nde dünyaca ünlü sanatçı Yasmin Levy , 10 Ağustos tarihinde Flamenco’nun Prensleri olarak anılan Los Vivancos dans grubunun “Born to Dance” gösterisi , 11 Ağustos tarihinde Dünyaca ünlü perküsyon ustası sanatçımız Burhan Öçal ve Trakya All Stars ve 12 Ağustos akşamı ise Moskova Devlet Balesi “Kuğu Gölü Balesi” isimli gösteriyle sahnede olacaklar. 3 Ağustos akşamı ise Livaneli Korosu ve Orkestrası konser verecekler. Altın Yıllar Yaşam merkezimizde oluşturulan korodan bazı büyüklerimizde Livaneli Korosuna eşlik edecekler” dedi.

Gökhan; “Özgürlük Parkı’nda da birbirinden ünlü ulusal ve yerel sanatçılarımız konserler verecekler. 9 Ağustos akşamı Gülay, 10 Ağustos akşamı yerel müzik gruplarımızdan Grup Ezgi, 11 Ağustos akşamı Niyazi Koyuncu, 12 Ağustos akşamı Yaşar konseri ve kentimizdeki gençlerimizin yoğun talepleri ve istekleri sonucunda 13 Ağustos akşamı Aydilge Özgürlük parkında halkımızla buluşacak.” dedi.

Haberi paylaşmak istermisin?
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •