Çanakkale CHP’nin Gençlik Lideri Disipline Sevk Ediliyor

CHP’nin Güneşi Batıyor, Erkekçe ve Yiğitçe siyaset yapamayanlar Atatürk’ün Partisi CHP’yi ele geçirmeye devam ediyor.Gençlik saf dışı bırakılarak tahtlar ise şehzadelere bırakılıyor.

Çanakkale CHP’de uzun dönem Gençlik Kolları il başkanlığı yapmış ve parti içi demokrasinin işleyebilmesi adına Atatürkçü gençliğin söz sahibi olabilmesi için demokratik mücadele vermiş olan Mustafa Alptuğ Akkoca’nın, Muharrem Erkek ve tayfasının talimatı ile İsmet Güneşhan tarafından il disiplin kuruna sevk edildiği bilgisine ulaşıldı.

31 Mart seçimleri öncesi gençliğin söz sahibi olabilmesi için, Belediye Meclis üyesi adayı olan ve üyelerin kullandığı oylar neticesinde seçilebilir sıralamaya girmesine rağmen Muharrem Erkek,İsmet Güneşhan ve Remzi Yiğit bermuda şeytan üçgeninin Genel Merkez Pazarlıkları sonucu, fermuar sistemi ile şehzadelerin tahta çıkabilmesi için Mustafa Alptuğ Akkoca ile birlikte Atatürkçü ve Kemalist adayların önü kesilmiş ve de meclis üyelikleri bu yöntemle engellenmişti.

Geçtiğimiz gün CHP ‘li gençlik lideri Alptuğ AKKOCA sosyal medya hesabından ”Cumhuriyet Halk Partisi’nin evlatlarına sahip çıkmayan partili büyüklere son kez sesleniyorum. Hangi şehirde, nerede, ne şartta olduğuna bakmaksızın, gecesini gündüzünü, partisinin başarısı için feda eden, gençliğinin baharını Mustafa Kemal’in fikirlerine ve emanetlerine adamış, CHP’li olduğu için fişlenmiş, atanamamış, iş imkanlarından uzaklaştırılmış bu vatan evlatlarına sahip çıkacaksanız Ekim’e kadar… Çıkmayacaksanız, seçim günü gelince, nerede bu bizim gençler demeyeceksiniz. Gençliği karşısına aşan, geldiği yeri unutan en iyi ihtimalle geldiği yere döner. ” paylaşımında bulunmuştu.

Akkoca’nın bu paylaşımı üzerine Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) içerisinde Bermuda şeytan üçgeni olarak nitelendirilen Muharrem Erkek,İsmet Güneşhan ve Remzİ Yiğit‘in talimatları ile Akkoca’nın kesin ihraç talebiyle CHP il disiplin kuruluna sevk edildiği öğrenildi.

Bu durumu öğrenen CHP li bir çok parti üyesi ve de CHP ye yıllarca destek vermiş vatandaşlar ”Yıllardır Demokrasiyi hiçe sayıyor partimizi de katlediyorsunuz..Ne Mustafa Alptuğ Akkoca’yı ne de diğer gençlerimizi size yedirmeyiz,AKKOCA sahipsiz ve yanlız değildir..” şeklindeki paylaşım ve yorumlar ile söz konusu isimlere ve CHP Çanakkale il yönetimine tepkilerini dile getirmeye devam ediyorlar.