Çanakkale CHP de Rüşvet İddiası.!

Ülgür Gökhan, Serdar Soydan, Muharrem Erkek ‘in mavi listeyi temsil ederek yarıştığı delege seçimlerinde Remzi Yiğit kanalıyla verildiği iddia edilen rüşvet iddiaları damgasını vurdu ve İsmetpaşa seçimleri iptal edildi. Seçimlerde yaşandığı iddia edilen şu olay ise her şeyi özetliyor aslında; “oyunu kullanan bir partili şöyle sordu; “Oyu attım, parayı kimden alacağım?” İlgili kişi cevap verdi, arkadaki şu kişiden alacaksın…!”

CHP’de delege seçimleri süreci oldukça dikkat çekici gelişmeler yaşanarak sürüyor. Mavi ve beyaz olarak iki listenin yarıştığı seçimde, Mavi listeyi belediye ekibi olarak bilinen Ülgür Gökhan, Muharrem Erkek, Serdar Soydan temsil ediyor. Beyaz listeyi ise Nejat Önder ve muhalif ekip temsil ediyor. Esenler ve İsmetpaşa’da yapılan delege seçilerini mavi listenin kazanmasının arından ortaya bir çok iddia atıldı. Bu iddialardan en çok dile getirileni ise Ülgür Gökhan, Muharrem Erkek, Serdar Soydan ekibinin Remzi Yiğit ve  İsmetpaşa Mahallesi Muhtarı Özkan Vural kanalıyla oyların kendi listelerine verilmesi karşılığında rüşvet verildiği iddiası. Diğer bir bir güçlü iddia da aynı ekibin, oy kullanacak üyeleri  farklı yöntemlerle baskı altına alarak mavi listeye oy vermeye zorladıkları. Tüm bu iddiaları değerlendiren merkez ilçe yönetimi, İsmetpaşa seçimlerindeki gözlemci milletvekilinin görüşünü de alarak mavi listenin 330 oy beyaz listenin ise 190 oy aldığı seçimi iptal ettiğini açıkladı.

Gözlemci Vekil Rüşvet Verildiğine Bizzat Şahit Olmuş

Gözlemci milletvekilinin seçimin iptaline ilişkin iddialara bizzat şahit olduğu ve bu yüzden iptal edilmesi yönünde görüş bildirdiği, konuyu rapor haline getirerek genel merkeze de sunacağı öğrenildi.