Çan Belediyesi, Toprak Kaymasını Önlemek için çalışma başlattı

Çan ilçesi İstiklal Mahallesi Konak Sokak’ta, kış aylarında yaşanan toprak kayması ve oluşan çamuru önlemek amacıyla belediye ekipleri çalışma başlattı.

İlçe merkezine bağlı İstiklal Mahallesi Konak Sokak’ta yaşayan vatandaşlar, bölgede özellikle kış aylarında yağışlar nedeniyle sık sık toprak kayması olduğunu ve bu yüzden sokak üzerinde aşırı bir çamur birikintisi oluştuğunu belirterek, sorunun çözülmesi için Çan Belediye Başkanı AK Partil’i Abdurrahman Kuzu’dan talepte bulundu. Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu, gelen talebi değerlendirerek, sorunun çözülmesi için ilgili birimlere talimat verdi. Ekipler, toprak kaymasının yaşanmaması ve çamur oluşmaması için 300 metrekarelik alanda 5 bin adet şev taşı uygulaması başlattı.

Başkan Abdurrahman Kuzu, vatandaşların talebi doğrultusunda toprak kaymasının önüne geçmek için çalışmalara başlandığını belirterek, “Park ve bahçe şehir süslemelerinde sıklıkla kullanılan bir taş türü olan şev taşı ile toprak kaymasının önüne geçeceğiz. Hemen hemen etrafımıza baktığımız da özellikle yol kenarlarında mutlaka şev taşı görebilirsiniz. Son derece görsel ve göze hitap eden bu taşlar hem yol kenarlarında toprak kaymasını engeller hem de estetik görünüm kazandırır. Mevsim yağışları öncesi başladığımız ve sonuna yaklaştığımız çalışmamız sonrasında vatandaşlarımız artık toprak kayması tehlikesinden uzak ve çamur sorunu olmadan bir kış mevsimi geçirecek” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir