Bülent Turan ”Türkiye’nin Güçlü Olması AK Parti’nin Kaderine Bağlı”

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan TV Net ekranlarında yayınlanan İç hatlar Programında gazeteci Ersin Çelik’in sorularını yanıtladı.

Çelik‘in ”AK Parti içerisinden kopmuş iki grubun partileşme süreci var, Ali Babacan ve Abdullah Gül’ün bir tarafta ,diğer tarafta Ahmet Davutoğlu’nun bir Partileşme süreci var ,Yeni Siyasi Partilere nasıl bakıyorsunuz sorusu karşısında Turan”17 yıl gelinen yerde buna bağlı olarak farklı düşünceler olabilir,bırakın partilerin büyüklüğünü küçüklüğünü ufak bir yerel dernekte, bir ufak yerel vakıfta bile 17 yıl insanlar aynı yerde durduğunda, zaman zaman dil, zaman zaman anlayış farklılığı olabilir.

Ben Grup Başkanvekiliyim;bırakın eski başbakan eski bakan eski vekil,bir tek üyemizin gitmesini sevinçle karşılayamam, hiç kimsenin gitmesini istemem;hatta tam aksine üyemizin ekibimizin artmasını isterim ama geldiğimiz yerde AK Parti’nin bir duruşu, bir yürüyüşü var lideri var politikaları,temel parametreleri var.Siz bunun dışında olmayı bir özellikli alan gibi görürseniz, siz bunlara ayak uydurmamayı bir işmiş gibi düşünürseniz ama bunu kurulları ama kendi doğal yapısı sizi ayırır bu yapının içerisinden.

Bir daha diyorum hiç kimsenin gitmesinden keyif almayız ama bu partinin temel politikaları, yürüyüşü, bununla beraber yol yürüyen ekibin dışında iş yapmayı kendi ikbalinizle beraber gelecek endişenizi işin merkezine almayı bir görev bilirseniz o zaman bu ekip sizi ayırır.Ama bunu kurullar yapar ama halk yapar.

Biz tek başımıza kıymetli değiliz;Biz 17 yılda Erdoğan’la beraber AK Partiyle beraber bu Milletle beraber yol yürüdüğümüz için kıymetliyiz.Biz beraber bir ekibiz.

Kimin hatırası varsa bu partide kıymet vermeye çalışıyorum polemik konusu yapmamaya çalışıyorum.

Ancak geldiğim yerde şunu demek isterim; Türkiye’nin güçlü olması AK Parti’nin kaderine bağlı.Erdoğan’dan sonra Erdoğan’a benzeyen bir lider olmaz Türkiye’nin başında.Şimdi öyle zannediyor arkadaşların bazıları. Erdoğan gidecek şu adam gelecek; Yok böyle bir şey.Erdoğan’dan sonra Erdoğan Muhalifi bir adam gelir buraya,Erdoğan’a benzeyen bir adam gelmez.Oysa Erdoğan’ın bu ülkeye yaptıkları, 17 yıldan beri ortaya koyduğu bütün vizyonu, liderlik kabiliyeti değerlendirildiğinde daha bu ülkeye çok hizmet etme imkanı var. Dolayısı ile sayın Erdoğan ile bu ülkede daha çok işler yapacağız.” ifadelerine yer verdi.

Haberi paylaşmak istermisin?
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •