”Bülent Turan Çanakkale için hem büyük bir değer hem de büyük bir şanstır”

Bülent Turan ile memleketimiz için yapacak çok daha güzel hizmetlerimiz var ve polemiğe ayıracak vaktimiz yok

Çanakkale Milletvekili ve AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Jülide iskenderoğlu Bülent Arınç’ın yapmış olduğu ülke çapında tepki gören açıklamalarının yanı sıra AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan hakkında şehirde küçük hesaplar peşinde koşan bazı zatların kulisler ile yaptığı dedikodulara sosyal medya hesabından, anlamlı açıklamaların yer aldığı paylaşımı ile cevap verdi.

İskenderoğlu Paylaşımında ” Sabahtan beri sosyal medyaya bakacak vaktim olmayınca gördüm ki bayağı ortalık karışmış.Öncelikle hissettiğimi soran kardeşlerime cevabım,bilsinler ki üzüldüm.

Bizim gibi inandığı değerler,inanmış ve adanmış hayatların dava bilinci ile siyaset yaptığı partilerde kıymetlilerimiz vardır.Bu davanın Abi ve Ablaları;yıllardır inandıkları davanın peşinde yol yürürler ,gençleri yetiştirirler.Bizim davamızın duayenlerinden biridir sayın Bülent Arınç.Birçok kardeşimiz onun yaptıklarını izleyerek ,hatipliğini ,inanmışlığını örnek alarak öğrendik değerlerimizi.

Geçtiğimiz günlerde bir açıklama yaptı sayın Arınç ve benim de içinde bulunduğum bir grup bu açıklamayı doğru bulmadık.Her zaman söylüyoruz ki terörle arasına mesafe koyamayan,teröristte terörist diyemeyen,halkın oylarının seçilmişliğini unutup Kandil’den atanan eş başkanlık sistemine onay veren ,Web sitelerinden Türk Bayrağını kaldıran,şehit ailelerini işten çıkartıp teröristleri işe alan,teröristler için sağlık evi açan Belediye Başkanlarının yerine geçici bir süreyle kayyım atamasına karar veren devletimiz haklıdır bana göre.Aldığımız görevler itibariyle yaptığımız açıklamalar Partimizi bağladığı için daha dikkatli olmaya çalışıyoruz.Sonra 2 saatlik bir toplantıdan 2 kelimeniz alınıyor ve yalan yanlış anlaşılıyor herşey.

Esas kötü olan sayın Bülent Arınç’ın bugünkü açıklamaları bence.Eleştirile biliriz,yanlış konuşmuş olabiliriz,herkes gibi düşünmüyor da olabiliriz.Ama bu davanın içinde büyümüş,konuşurken bile size “Abimiz” demeyi,saygıyı hiç bırakmamış yol arkadaşım sayın Bülent Turan’a söylenilenler Çanakkale’deki tüm dava arkadaşlarımızı kırmıştır.

Benim her fırsatta dile getirmekten gurur duyduğum,dava arkadaşım,kardeşim Bülent Turan ,Çanakkale için hem büyük bir değer hem de büyük bir şanstır.

Yaklaşık 4 yıldır Ankara’da Genel Merkezde son 1 yılında birlikte milletvekili olarak Çanakkale için çalışma şansına sahip olduğum Bülent Turan ‘ı öyle kolay kolay Çanakkale’den hiçbir yere göndermeyiz.
Kişisel ilişkilerini bile Çanakkale için seferber eden,gece gündüz çocuklarını,ailesini görmeden ,durmak dinlenmek bilmeden Türkiye için,Çanakkale için çalışan değerli kardeşimi Çanakkaleli hemşerilerim de benim kadar sevgi ve saygı ile takdir ediyorlar.Bunların konuşuluyor bile olması bizi çok üzüyor .

Bizim ,kıymetli kardeşim Bülent Turan ile memleketimiz için yapacak çok daha güzel hizmetlerimiz var ve polemiğe ayıracak vaktimiz yok.Yerimiz ve duruşumuz bellidir.AK Parti Ailesi olarak birlik ve beraberlik içerisinde yola devam diyoruz…” ifadelerine yer verdi.

Haberi paylaşmak istermisin?