”BU NE YAMAN ÇELİŞKİ”

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan Kasım Ayı Meclisinde ”2012 de başlayan ve hala devam eden ,Su Davası ile ilgili ben bu davada suçsuz bulundum, Yargılamalar ise devam ediyor,hatta biz Belediye olarak bu davaya taraf olduk” demişti.

Bu açıklamasından sonra Çanakkale Halkından bir çok isim sosyal Medya hesaplarından ” Başkan Ben Suçsuzum diyor,Zamanında Evet yolsuzluk olmuş biz de tesbit ettik demişti, gözaltına alınıp tutuklanan 26 Belediye çalışanından kaç kişinin görevine son verildi, Bu davada Yargılananlardan kaç kişi hala görevde ve neden göreve devam ediyor,Eğer ceza alırlarsa bu zamana kadar aldıkları maaş helal mi,Tape ler ortada silmeler ortada,yolsuzluk ortada,Başkan hala Ben suçsuzum diyor,Belediye Çalışanları için suçlular var ama ben suçsuzum demesi akla mantığa yatmıyor,Onlar suçlu ise sen nerenin Belediye Başkanısın, SUR’un mu ? ” yorumları paylaşıldı.

22 Mayıs 2012 tarihinde Başkan Gökhan, bir gazetecinin, “Hepsinin haksız yere tutuklandığını mı düşünüyorsunuz?” şeklindeki sorusuna, “Hayır. Hepsinin haksız yere tutuklandığını ben de varsaymıyorum. Çünkü bunların telefon görüşmeleri var,bizimde tesbit ettiklerimiz var.” demişti lakin 28.06.2012 tarihinde dönemin Su İşletme ve Kanalizasyondan sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Handan Özyayla’nın Emniyet Müdürlüğüne ifadeye çağrılıp Adliye’ye çıkarıldığında ise ”Başkanı sağlam olan yerin yardımcısı da sağlam olur. Başkanını alamayanlar yardımcısını kurcalamasınlar. burada tezgah ve tuzak kurmaya gerek yok” demişti.

21 Ekim 2012 tarihli ÇOMÜ Haber sitesindeki Fatma GÜDER’in röportajında ise  “Su yolsuzluğu konusunda çok üzüldüm. Bizim belediyede bunun olmaması lazım. Üç kuruş için değmezdi. Yaptırana da yapana da lanet ediyorum. Hiç sevmediğim şeydir. Kamuda bu tür yolsuzlukları hiç sevmem ama bazen insanın başına geliyor.” açıklamasını yapmıştı.

Bu tezat açıklamaları ile doğrudan veya dolaylı olarak bu suça iştirak ettikleri tesbit edilen Personellerin Belediyede çalıştırılmaya devam ettirilmesiyle ilgili Çanakkale Halkından BU NE YAMAN ÇELİŞKİ sesleri yükselmeye başladı.

SU YOLSUZLUĞU DAVASI KARAR AŞAMASINDA

Ayrıca Cumhuriyet Başsavcılığından edinilen bilgiye göre ise Başkan GÖKHAN ve tutuksuz yargılanan sanıkların Davalarına Ağır Ceza Mahkemesinde hala devam ediliyor ve en kısa zamanda Nihayete ulaşarak Dava sonuçlanacak bilgisine ulaşıldı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir