BÖLGE BAŞKANI HİKMET BENLİ ORMAN HAFTASINI KUTLADI.!

Öz-Orman İş Çanakkale Bölge Başkanı Hikmet Benli Orman Haftası dolayısıyla yapmış olduğu açıklamasında “Ormanlarımız için, canından vazgeçen ormancılarımız için verdiğimiz mücadele, bir hatırlanma, bir vefa, bir kıymet verme olayı olduğu kadar aynı zamanda büyük bir ihtiyaçtır.

Yaptığımız görüşmelerde Konya’da görev yapan bir ateş savaşçısının ara vermeksizin Trabzon-Bursa- Hatay yangınlarında da görev yaptığı, 27 gün görev yerlerine dönmedikleri devletin en üst düzey yetkileri tarafından da dile getirilmiştir.

Bu mücadelenin kahramanları işlerini en iyi şekilde yapmaktadırlar. Bu durumun şahit gerektirecek bir hal olmadığı gayet açık ve nettir. Söz konusu talebin de ciddi bir ihtiyaç oluşturduğu ortadadır.

Sezonun açılması ile birlikte bu yeni dönem için artık 12 ay mantığı ile görev icra etmek istediklerini dile getiren Hikmet Benli , Kahramanlarımız kısa çalışma süreleri içerisine sıkıştırılmış bir halde vazife yapmak yerine, ihtiyacın sürdüğü 12 ay boyunca vazifelerinin başında olmaları gerekir.

Üreten bir sistemin iki ay pause edilmesi, gelire de yansımış olan bir durdurma eylemi olarak okunmalıdır. Görevinin uzmanı olan kişiler iki ay alan dışına alınıp, emanet sistemlerle yılı tamamlamaya kalkışmak, hem zaman açısından, hem kazanç açısından ciddi açıklar verecektir.

Bu sebeple Ormanlarımız hayat için vazgeçilmez olan toprağın oluşmasında ve korunmasında, erozyonun önlenmesinde yine önemli bir rol üstlenmektedir.

Suyumuzun da temiz olması ve iklim şartlarının düzenlenerek su ihtiyacımızın karşılanmasında da ormanlarımız önemli bir ihtiyacı karşılamakta. Bu kadar önemli olan varlığımızın yenilenebilir olması da bizim için ayrıca bir nimettir.

12 Ay İş, 12 Ay aş talebiyle mücadelemizi yoğun bir şekilde sürdürüyoruz. Tarım ve Ormancılık alanında iş gücü eksikliğinin farkında olarak, bu durumu her platformda dile getiriyoruz.

Verilen mücadelenin sonuçlarını almak her alanda güçlü bir ormancılık için fayda getirecektir.Yarınlarını tahayyül etme tedirginliği yaşamayan, işine odaklanmada sorunları olmayan emekçiler, hem vatan savunması olarak gördüğümüz ormanlarımızın geleceğini inşa etmede önemli bir adım, hem de üretim aşamalarında büyük kar getirecek bir süreklilik oluşturacaktır.

Bu sebeple başta Tarım ve Orman Bakanımız Sn. Bekir Pakdemirli Bey ve Orman Genel Müdürümüz Sn. Bekir Karacabey Bey nezdinde tüm orman camiamızın, kahraman ormancılarımızın Orman Haftasını tebrik ederiz.” ifadelerine yer verdi.

Haberi paylaşmak istermisin?
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •