Başkandan Vatandaşa NOTA ”Aleyhimde Yazılan Haberleri Paylaşmayın” Yoksa..

BAŞKAN İLKLERE İMZA ATMAYA DEVAM EDİYOR.!

Bilindiği üzere Çanakkale’nin Ezine İlçesine Bağlı Geyikli Beldesinin CHP’li Belediye Başkanı Ercan YILMAZ’ın belindeki silaha sarılıp bir aracı kovalamasının SKANDAL Görüntüleri Çanakkale’de olduğu gibi ulusal medya aracılığıyla ülke gündeminde deprem etkisi yaratmıştı.

Konu ile ilgili Yargılamanın devam ettiği ilk duruşmanın ise Nisan ayında yapılacağı öğrenilirken bir SKANDAL İDDİA daha gündeme bomba gibi düşmüştü.

Haber Merkezimizin elde ettiği belgeler ve haber kaynaklarının vermiş olduğu bilgi ve de bizlerle iletişime geçen vatandaşların yapmış olduğu açıklamalara binaen ; CHP’li Belediye Başkanı Ercan YILMAZ’ın Belediye Özel kalemde işe Aldığı bir bayana  defalarca SARKINTILIK VE TACİZ girişiminde bulunduğu iddialarının akabinde söz konusu müşteki bayanın ise ardı arkası kesilmeyen bu girişimler neticesinde dayanamayarak Ağustos ayı içerisinde Kolluk Güçleri ve Yargıya elindeki delil ve gösterdiği tanıklarla müracaat ettiği bilgisine ulaşıldığını haber haline getirdik ve siz değerli kamuoyu ile paylaştık.

Ancak sayın başkan Aleyhindeki iddiaları çürütecek bir basın açıklaması yada vatandaşına seçmenine izahatte bulunmak yerine; yayınlanmış olan bu haberi paylaşan vatandaşlara NOTER ARACILIĞI İLE ”Seçim öncesi aleyhimde yazılan haberleri Paylaşmayın, facebook hesaplarınızdan paylaşımınıza derhal son verin,aksi takdirde aleyhinizde her türlü yargı yoluna başvuracağımı ihtar ve protesto ederim” ifadelerinin yer aldığı İHTARNAMELERİ Seçmenlerine NOTA verir şekilde Noter aracılığı ile göndermesi Geyikli Beldesinde BOMBA ETKİSİ yarattı.

CHP’li yetkililere de ulaşan bazı vatandaşlar; insanların basın yayın ve düşünce özgürlüğünün Demokrasiyi savunduğunu iddia eden CHP li bir belediye başkanının ,iş kendisine dokununca Fikir ve Düşünce özgürlüğünü hiçe saydığını beyan etmeleri ise Geyikli’de CHP nin fabrika ayarlarının bozulduğunun göstergesi olarak algılandı.

Sayın Başkan hakkındaki iddialar tabiiki bunlarla da sınırlı değil, her haberimizi kanıt ve belgelere dayanarak yaptığımız gibi bu haberimizi de aynı çizgide yayınlıyoruz. Aleyhinde yapılan haberi yargıya şikayet etmek tabiiki sayın başkanın en doğal ve yasal hakkı,bizimde belgelerle tanık ve kanıtlarla cevap vermemiz ve açıklamalarda bulunmamızda bunun en doğal gereği olacaktır.

Ancak avuç içi kadar geyikli’de,çok kolay ve de basit bir şekilde kendi seçmenine ulaşıp izahat ve açıklamada bulunmak yerine SANKİ SUÇLULAR vede YARGILANACAKLARMIŞ algısı yaratarak,haberleri paylaşan vatandaşlara Noter tasdikli İHTARNAME çekmesi ise ”BAŞKAN KENDİ MAHKEMESİNİ KURDU,FİKİR VE DÜŞÜNCE ÖZGÜRLÜĞÜ BAŞKANA DOKUNUNCA MI SON BULDU” şeklinde yorumlara vesile olmaya devam ediyor.

İddialara taraf Müşteki olan Kendi çalışanının Belediye Lojmanlarında ki suyunu ”SU BORCUNDAN DOLAYI”kestirmesi ,aslı olmayan gerçeğe aykırı işlenmiş TAHAKKUKLAR ile Müşteki bayanı borçlandırması, uzlaşmak için araya arabulucular sokması ise Başkanın ne kadar zor ve güç durumda olduğunun göstergesi olarak değerlendiriliyor.

Söz konusu Özel Kalemde 2018 yılında işe başlayan Müşteki Bayanın Belediye’deki olası bir çok kirli ilişkiye de tanık olduğu varsayılınca tabiiki de Başkanın bu güç durumunun ve psikolojik saldırgan tutumunun gerekçeleri anlaşılmış oluyor..

DİP NOT:Sayın Başkan hakkınızdaki olumlu yorum ve paylaşımlarda madalya yada plaket gönderiyormusunuz ki vatandaşa, olumsuz olduğunu iddia ettiğiniz paylaşımlarda ihtar çekiyorsunuz,nerede düşünce ve fikir özgürlüğü.Kaldı ki  7 Nisan 2013 tarihinde Anayasa Mahkemesi Facebook’ta bir yorumda ‘Haddini bilmez’ ifadesi kullanan kişiye verilen ‘hakaret cezası’ hükmünü bile bozarak, “Karar ifade özgürlüğüne yönelik bir müdahale” dir demiştir.Anlaşılan seçmenlerinize ve vatandaşa yönelik Anayasanın hükümlerini de tanımadığınız görülüyor.Ayrıca Sayın Başkan biz haber merkezi olarak Yargı ve Kamuoyu karşısında her türlü yüzleşmeye ve kanunlar nezdinde hesaplaşmaya hazırız ,Biz size X Partiden bir makam aracı hediye edemeyiz,İstanbullarda il dışında lüks Otellerde sizi ağarlayamayız yada İmar konusunda gözde turizm beldesinde bir kolaylıkta beklemeyiz,sizle şahsi bir husumetimiz yada sizden bir menfaatimiz olmadı olmaz; kısacası doğruluk ORUÇumuzu bozmayız, belimizde olmayan silahımız ile değil elimizde kalemimiz ve belgelerimizle çıkarız karşınıza diyor,seçmeninize karşı daha duyarlı olmanızı öneriyoruz..Saygılarımızla.. (DEVAMI GELECEK). .Şimdilik bahse konu İKİ BELGE Aşağıdaki Görüntülerde yer almaktadır..

Haberi paylaşmak istermisin?
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir