Başkan Eyüp Yılmaz ”Biz Sözümüzü Tuttuk”

Lapseki ilçesinde Doğalgaz hizmet alımı töreninde konuşan Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, “Bugün ilçemiz adına tarihi günlerden birini yaşıyoruz. Yıllardan beri hayalini kurduğumuz doğalgaz artık Lapseki’mizde ”ifadelerine yer verdi.

Belediye hizmet binası önünde gerçekleşen törene Vali Orhan Tavlı, Ak Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Ak Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, Lapseki Kaymakamı Tahir Şahin, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü (ÇOMÜ) Prof. Dr. Yücel Acer, Çanakkale Savaşları Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, Ak Parti İl Başkanı Gültekin Yıldız, Ak Parti Lapseki İlçe Başkanı Halil Özer, davetliler ve çok sayıda Lapsekili katıldı.

Göreve gelirken vaat ettiği ve gerçekleşmesi için çok uğraştığı yatırımlardan en önemlisi diyebilecekleri iki yatırımın bir su diğeri, doğalgaz olduğunu ifade eden Başkan Eyüp Yılmaz, “Nereden biliyoruz derseniz, çünkü kamuoyu araştırması yapmıştık. Özellikle kadınlarımızın bazı bölgelerde %94’ü bulan tercihi doğalgaz talebiydi. Gerçekler ortadayken bilerek çarpıtılan, çok dedikodusu yapılan, Doğalgaz yatırımı resmi açılışında sizlerle birlikteyiz. Aklınızı boş yere çelmeye çalışanlara rağmen,  bize inandınız. Bazı inanmayan hemşerilerimiz olabilir, onların samimi itimatlarını istismar edenlere ağır bir söz söyleyecek değilim; ama üzülerek söylemeliyim ve dikkatlerini çekmeliyim ki istismar ve hata yapmışlar, halkımızı boş yere kandırmışlardır. İşte görüyorsunuz bugün ilçemiz adına tarihi günlerden birini yaşıyoruz. Yıllardan beri hayalini kurduğumuz doğalgaz artık Lapseki’mizde. Bir ay kadar kısa sürede, 1054 vatandaşımız abonelik işlemi yaptırmış olup 257 vatandaşımız ise aktif olarak doğalgazı kullanmaktadırlar. Evlerde artık doğalgaz yanmaktadır. Doğalgazın gelmesi ile birlikte ilçemiz temiz havayla buluştu. Artık ev hanımlarımız odunla, kömürle, sobayla, külle ve pislikle uğraşmayacaktır. Doğalgaz, modern şehirciliğin temel değerlerinden biridir. Daha temiz bir Lâpseki için AK Parti Belediyeciliği çalışmalarımız bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da devam edecektir. Çevrecilik ve şehircilik hizmetlerinde neler yapılacağını da sizlerle beraber yeniden değerlendirerek, önümüzdeki yıllar için birlikte kararlaştıracağız” dedi.

“BİR HAYAL DAHA GERÇEK OLDU”

Doğalgaz yatırımındaki aşamalar hakkında bilgi veren Başkan Yılmaz, “Lâpseki Belediyesi olarak, doğalgaz konusunda, belli oranda sorumluluğumuz ve yetkilerimiz vardı; mesela ihaleyi biz yapmıyorduk, Ankara BOTAŞ Genel Müdürlüğü yapıyordu. İhaleyi alan firma-şirket, kendi içinde sorun yaşadı. Bizim irademiz dışındaki gelişmelerden dolayı, aksama oldu. Aksini söyleyen varsa, biz buradayız. Halkımızın temiz niyetini istismar edenler, buyursunlar karşımızda konuşsunlar, ama sevgili Lâpsekilileri kandırmaya kalkmasınlar. Bugün görüyoruz ki bir hayal daha gerçek oldu. Yatırımlar zaman alıyor. 20 yıllık yatırım eksikliğini, 20 ayda bitirmek maalesef mümkün olmuyor. Ama Allah’a şükürler olsun ki bitirdik. Bugüne kadar her seçilen belediye başkanı, şehirciliğin olmazsa olmaz yatırımlarından, ilçemizin bir eksiğini tamamlamış olsaydı, bugün sizlere başka hizmetleri de sunacak durumda olacaktık.”

İŞTE HER ŞEY ORTADA; GÜNEŞ BALÇIKLA SIVANMIYOR

Başkan Eyüp Yılmaz “Önümüzdeki dönemlerde, AK Parti belediyeciliği çerçevesinde, kadrolarımızla, hizmetlerimiz devam edecektir. Hayallerimizi sizlerle paylaşacağız, ama hülyalarını bir çürük yalan-dolan ipliğine bağlayanlardan olmayacağız. Siz değerli Lâpsekilileri kandırmaya çalıştılar, biz gerçekleri söyledik. Ankara’dan öğrendiklerini, 2021 hatta 2022 yılına kadar Doğalgazın gelmeyeceğini, hatta doğalgazın tankerlerle taşınacağını söylediler, söylüyorlar. Hep birlikte görüyoruz ki; bunların hepsi yalan. Gerçekleri bildiği halde size yalan söyleyenler, sizi aldatanların eline ne geçti. Soruyorum size ne geçti. Kocaman bir sıfır. Siyasi plan ve hesapla, halkımızın yanıltılmasını hedefleyenler, siyasi karşıtlık hesabındakiler, algı operasyonuyla halkımızı ayrıştırmak istediler, ama hem siz değerli Lâpsekililere hem de siyaset kurumuna yanlış yaptılar. Yalan söylediler. Siyasetçi güvenilir olmalıdır. Siyasetçi laf ebeliği yapmamalıdır; halkımızın temiz duygularını, kötü emellere kullanılmamalıdır. Siyaset temiz yapılmalıdır. Bizler dün olduğu gibi, yarın da siyasetimizi lekesiz yapacağız, töhmetsiz yapacağız; saygıyla sevgiyle kardeşlikle, hemşerilik bağlarını geliştirecek ve güçlendirecek şekilde yapacağız. Bizi ne zaman nerede görürseniz, yalansız dolansız olduğumuzu hatırlayacaksınız. İşte her şey ortada; güneş balçıkla sıvanmıyor; Doğalgaz belki kendi evinizde, belki komşunuzda, ilçemizdeki işyerlerinde ve evlerde bağlanmış durumda ve her gün de Doğalgaz bağlanma sayısı artmaktadır.  Bundan sonrası, doğalgaz bağlantısı, kurulum yapan firmayla halkımızın talebi doğrultusunda, başvurudaki sıraya göre yapılacaktır. Bu zamana kadar olduğu gibi; 2019 yılı içerisinde de AKSA Doğalgaz tarafından, doğalgaz dağıtımı hızlı bir şekilde devam edecektir. Bizi ilgilendiren sorunlar olursa, belediyemizdeki görevliler değerli Lâpsekililerin emrinde hizmete hazırdır.

“BİZ SİZE 5 YIL ÖNCE DE YALAN SÖYLEMEDİK” Başkan Yılmaz Lapsekili hemşerilerine seslenerek “Biz size 5 yıl önce de yalan söylemedik” dediği konuşmasını şöyle sürdürdü; “Vaatlerimizi sizlere yapmadan önce hesaplarını yaptık, sonra seçim bildirgemizi sizlere sunduk. Allah’a şükürler olsun ki; Doğalgazdan kanalizasyona, arıtma tesisinden suya, parklardan çevre düzenlemesinden ve sosyal tesislere, yeni hizmet binasından belediyeye mülk satın almaya, hizmet makine parkını artırmaya kadar her konuda geliştik, vaatlerimizi gerçekleştirdik. Dün sizlere ne söz verdiysek, bugün onlarca projelerimizi hayata geçirmenin haklı gururunu yaşıyoruz. Vaatlerimiz dışında hizmet yatırımlarımız da oldu; bunları da sizlere yeri ve zamanı gelecek, kısa bir süre sonra anlatacağız ve aktaracağız. Bize inandınız, biz de sizi mahcup etmedik. Bize inanmaya güvenmeye devam edin, biz sizi yine mahcup etmeyiz, etmeyeceğiz. Yeni hizmet yolları Lâpseki’de açılmıştır; çünkü büyük alt yapılar, Lâpseki’nin gecikmiş büyük şehircilik alt yapıları bitirilmiştir; bu hizmetleri getirebildiğimiz için katkısı olanlara minnettarız, sizlerin gösterdiği sabır için de teşekkür ederiz”  ifadelerine yer verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir